Ilość widzów: ok. 30

Data: niedziela, 21 październik 2018 11:00

Lokalizacja: Ptaszkowo

W niedzielny poranek w Ptaszkowie miejscowy LSS podejmował Okonia Sapowice.

LSS Ptaszkowo po spadku z A do B-klasy radzi sobie przeciętnie bo jest w środku tabeli już ze sporą stratą do liderów z Bukowca i Wielichowa. Jeśli klub chciałby szybko wrócić do A-klasy to musi solidnie zakasać rękawy i zacząc naprawdę regualrnie punktować. Szansa była na to spora bo Okoń w tym sezonie gra bardzo słabo. Ostatnie dwa sezony w wykonaniu zespołu z Sapowic były naprawdę przyzwoite, ale tym razem idzie im jak po grudzie. Okoń ma bilans 2-2-5 i w tabeli wyprzedza tylko Błędno Nądna i Grom Zębowo. Chociaż trzeba im przyznać, że czasem potrafią zaskoczyć bo wygrana 1:0 na wyjeździe z Płomieniem II Przyprostynia to na pewno godny odnotowania rezultat.

Doskonale rozpoczęło się to spotkanie dla gospodarzy. Dośrodkowanie z około 25 metra trafiło do Łukasza Bilińskiego, który wyskoczył najwyżej i umieścił piłkę w siatce! W trzynastej minucie Majchrzak wychodził sam na sam i próbował lobem pokonać bramkarza, jednak ten zdołał sięgnąć piłkę. W odpowiedzi kąśliwie z rzutu wolnego uderzył Kandulski. Golkiper gospodarzy wybił futbolówkę poza linię końcową. Takie zachowanie jakie miało miejsce w 34 minucie należy otwarcie potępić! Głupie zachowanie Majchrzaka, który kopnął rywala bez piłki od tyłu. Sędzia Kolatorska nie patyczkowała się i pokazała żółty kartonik. Cztery minuty później groźnie uderzył Muchowski, dobrą paradę zanotował bramkarz gospodarzy. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Andrzej Turek wyszedł sam na sam i podwyższył prowadzenie na 2:0.

W 56 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Indywidualny rajd Turka został zakończony jego drugim trafieniem w tym spotkaniu. W 63 minucie miało miejsce spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Futbolówka odbiła się od jednego z obrońców i trafiła do Dominika Bogusławskiego, który skierował ją do siatki obok wychodzącego bramkarza. Dwie minuty później powinna paść czwarta bramka dla gospodarzy. Uderzenie z rzutu wolnego wypluł przed siebie bramkarz gości, ale dobitkę Wójcika znajdującego się w polu bramkowym można śmiało określić wielbłądem! W 71 minucie Kuliński sfaulował Ćwieka. Piłka zmierzała do siatki, ale golkiper Okonia zdołał ją złapać. Jedenastkę na bramkę zamienił Dariusz Gracz. Akcja z 89 minuty ustaliła wynik spotkania. Ładne dośrodkowanie z prawego skrzydła trafiło do Kamila Ćwieka ustawionego na jedenastym metrze, który skierował futbolówkę do pustej bramki. LSS wygrał więc to spotkanie dość łatwo 5:1.

LSS Ptaszkowo - Okoń Sapowice 5:1 (2:0)

Łukasz Biliński 3, Andrzej Turek 42,56, Dariusz Gracz 72 (k.), Kamil Ćwiek 89 – Dominik Bogusławski 63

LSS: Minge – Hohm, Kubala, Drzymała, Kowalski, Biliński, Gracz (C), Kokociński, Majchrzak, Wójcik, Turek. Rezerwowi: Nowicki, Kurczewski, Fulczyk, Ćwiek, Minge, Maluśki

Okoń: Kuliński – Ciesielski, Koszyczarek, Ziemliński, Kandulski (C), Konieczny, Łowigus, Bogusławski, Antkowiak, Zielewicz, Muchowski. Rezerwowi: Błoch, Rumiński, Jędrzejczak, Antkowiak, Krupa, Nowak

Sędzia: Paulina Kolatorska; asystenci: Eliasz Pawlak, Jakub Morawiec