Orzeł Granowo - Tarnovia II Tarnowo Podgórne

Grupa: Poznań Zachód

Data: niedziela, 14 październik 2018 15:00

Lokalizacja: Granowo

W 9 kolejce Klasy Okręgowej na stadionie w Granowie miejscowy Orzeł podejmował Tarnovię II Tarnowo Podgórne.

Trudno przed meczem było w stanie wytypować faworyta spotkania,  ale atut własnego boiska przemawiał trochę za zwycięstwem gospodarzy.

Lepiej tę partię zaczął Orzeł. W 8 minucie gospodarze przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Wrzutka Tymona Jokiela w pole karne trafiła do Pawła Rozumka, który przedłużył główką piłkę za plecy, a do niej dopadł Jacek Kossowki i bez problemów umieścił futbolówkę w siatce gości i mieliśmy 1:0.Zespół Tarnovii zbytnio się nie przejął stratą bramki i w ataku grał bardzo pasywnie. W 13 minucie mogło być już 2:0 dla Orła. Zgrania piłki przez Rozumka nie wykorzystał Mateusz Kaczmarek, który nie trafił czysto w piłkę i minęła ona tylko słupek bramki strzeżonej przez Bartosza Marianowskiego. Orzeł w dalszym ciągu atakował i częściej przebywał na połowie rywala. W 17 minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę. Wrzutkę z rzutu rożnego wykorzystał Maciej Alkowski i przy miernej postawie golkipera gości piłka znalazła się w siatce zespołu Tarnovii. Przez resztę tej części spotkania Orzeł kontrolował przebieg sytuacji na boisku, a zespół gości zbytnio nie miał pomysłu jak przeprowadzić akcje bramkową. Wynik 2:0 utrzymał się więc do końca pierwszych 45 minut.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy wiało nudą. Orzeł w dalszym ciągu choć atakował to ich akcje kończyły się albo na spalonym, albo na około 30 metrze od bramki rywali. W 60 minucie doskonałą sytuacje sam na sam miał Tymon Jokiel, lecz strzał napastnika Orła po ziemi bez problemów wybronił Marianowski. W 65 minucie zespół Tarnovi miał rzut wolny na 18 metrze, a piłka po strzale jednego z zawodników gości odbiła się najpierw od muru gospodarzy, a następnie zatrzymała się na poprzeczce i tylko przytomne zachowania bramkarza Orła Szymona Alkowskiego uchroniło jego zespół przed stratą bramki. Orzeł dalej próbował zdobyć bramkę, lecz niedokładność w ich poczynaniach bez problemu wykorzystywali obrońcy gości, którzy bez problemów rozbijali ataki gospodarzy. Pod koniec spotkania kropkę nad i mógł postawić Hubert Tomczak, ale pomimo odebrania w bocznym sektorze boiska piłki rywalowi i wkręcenia w ziemię gracza Tarnovii posłał piłkę nad bramką.

Orzeł ostatecznie bez problemu pokonał zespół z Tarnowa Podgórnego przechylając szalę zwycięstwa już w pierwszej połowie spotkania. Gracze z Tarnovii nie mieli argumentów w ataku, ich gra się nie kleiła przez co wyjechali z Granowa z zerowym dorobkiem punktowym.

Orzeł Granowo - Tarnovia II Tarnowo Podgórne 2:0 (2:0)