Puchar Polski - okręg Poznań - 1/16 finału

Ilość widzów: ok. 100

Data: środa, 10 październik 2018 16:30

Lokalizacja: Poznań - Śródka

W 1/16 finału Pucharu Polski w okręgu poznańskim A-klasowy MKS Przemysław Poznań podejmował czwartoligową Unię Swarzędz.

Lepiej w ten mecz weszli zawodnicy Przemysława i już w czwartej minucie mieli pierwszą sytuację bramkową. Dośrodkowanie z lewego skrzydła trafiło do Rottmanna, ale uderzenie poszybowało nad poprzeczką. Gospodarze bardzo dobrze grali wysokim pressingiem, co zdecydowanie utrudniało grę Unitom. 10 minuta to kolejna szybka akcja MKS-u. Obrońca Unii poślizgnął się i stracił równowagę co ułatwiło podanie do Sworackiego. Jego kąśliwy strzał ładną paradą obronił Nowak. Cztery minuty później Przemysław postawił w końcu kropkę nad i! Kolejne dośrodkowanie z lewej flanki trafiło prosto do Banasiaka, który nie dał szans bramkarzowi Unii. Goście rzucili się do szybkiego odrobienia strat ale ich ataki rozbijały się o blok defensywny rywali. W 20 minucie niewiele zabrakło, żeby było 2:0. Kulczak zagrał do Przebieracza, którego uderzenie wylądowało na poprzeczce. Podopieczni trenera Kaźmierczaka nie zwalniali tempa i prostopadłym podaniem został uruchomiony Przebieracz, uderzenie jednak przeleciało nad bramką. Po upływie pół godziny wydawało się, że padnie wyrównujące trafienie. Babuszkiewicz był sam na sam z Dziedzielą, ale w ostatniej chwili ofiarną interwencją niebezpieczeństwo zażegnał Kulczak. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy okazję na podwyższenie miał Banasiak, ale i on w ostatniej chwili został powstrzymany przez defensora rywali.

Po przerwie gospodarze nie zwolnili tempa i mieli trzy okazję na podwyższenie prowadzenia! W najlepszej sytuacji Sworacki z rzutu wolnego trafił w słupek. Niestety dla zawodników Przemysława sprawdziła się maksyma, że niewykorzystane sytuację się mszczą. 56 minuta przyniosła wyrównujące trafienie. Dośrodkowanie wpierw trafiło do Remleina, który został zablokowany, ale futbolówka trafiła do Radoszewskiego, który wepchnął ją do bramki. Dziewięć minut później podopieczni trenera Kniata objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z prawego skrzydła trafiło do Nowackiego, który trafił słupek. Poprawka Węcławka w długi róg już znalazła drogę do siatki. Nie mający nic do stracenia Przemysław rzucił się do ataku. Rozpoczęło się bombardowanie bramki Nowaka. Główka Kulczaka wylądowała na poprzeczce, biegnącego do dobitki Ciapę ubiegł bramkarz. Po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu futbolówka trafiła do Ciapy, który wyrównał stan spotkania. W 80 minucie Unia wyprowadziła szybką kontrę, ale próba przeniesienia piłki nad wychodzącym bramkarzem była nieskuteczna. Druga minuta doliczonego czasu mogła przynieść zwycięstwo gospodarzom ale Ciapa uderzył nad bramką.

O losach awansu musiały zadecydować rzuty karne. Pierwsze pięć kolejek było bezbłędne, potem w roli głównej wystąpili bramkarze, broniąc trzy jedenastki. Całość zakończył Daniel Brylewski i to Unia zameldowała się w 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Czarnymi Czerniejewo.

MKS Przemysław Poznań - SKS Unia Swarzędz 2:2 (1:0) 5:6 karne