Błękitni Owińska - Lechita Kłecko

Grupa: Poznań I

Data: sobota, 06 październik 2018 15:30

Lokalizacja: Owińska

Niepokonany Lechita Kłecko w 8 kolejce I grupy A-klasy pojechał do Owińsk na mecz z Błękitnymi.

Pierwszą groźną sytuacją był strzał Jakuba Wiśniewskiego, ale bramkarz gospodarzy wybronił strzał na rzut rożny. Błękitni odpowiedzieli cztery minuty później, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzył Dawid Maciejewski, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. W 42 minucie  Matusz Kriger wykonywał rzut wolny. Piłka trafiła do Michała Kaczora, a ten wślizgiem zgrał ją do Sławomira Kasprzaka, któremu nie pozostało nic innego jak zdobyć pierwszą bramkę dla gości. Pierwsza połowa zakończyła sie prowadzeniem Lechity 1:0.

Zaraz po przerwie z rzutu różnego dośrodkowywał Piotr Saskowski. Po tym podaniu głową uderzył Jakub Wiśniewski, a potem Paweł Kadłubowicz. Dwukrotnie jednak kapitalnie na linii interweniował ponownie bramkarz gości Kamil Knychała. W 60 minucie sam na sam z bramkarzem sfaulowany został Bartosz Wiśniewski, a sędzia bez wahania pokazał czerwoną kartkę Krzysztofowi Zbierskiemu.  Od 83 minuty Błękitni zmuszeni byli grać już w dziewiątkę, gdyż drugą żółtą kartką ukarany został wprowadzony w drugiej połowie Kacper Markiewicz. W 88 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kadłubowicz, a dobrze dotychczas spisujący się Knychała wpuścił piłkę do bramki i było 0:2.

Chwilę po bramce sędzia zakończył mecz i Lechita mógł zapisać na swoim koncie kolejne trzy punkty i nadal jest niepokonany. Błękitni za to nadal są ekipą bez remisu z bilansem 3-0-5 i niby są tylko dwa miejsca za Lechitą, ale straty maja już 9 punktów. W tabeli ewidentnie wyklarowała się pierwsza piatka, która będzie walczyć o najwyższe cele i cała reszta.

Błękitni Owińska - Lechita Kłecko 0:2 (0:1)