Grupa: Poznań Zachód

Ilość widzów: ok. 30

Data: niedziela, 07 październik 2018 15:00

Lokalizacja: Wróblewo

Najciekawiej zapowiadającym się meczem w zachodniej grupie Klasy Okręgowej było bez wątpienia starcie Czarnych Wróblewo z Orkanem Konarzewo.

Czarni od samego początku sezonu są na czele tabeli i do tej pory wygrali sześć meczów i tylko raz podzielili się punktami remisując bezbramkowo z Orłem Słopanowo. Orkan to już przed sezonem był jeden z faworytów do wygrania ligi i co prawda zaliczyli falstart bo przegrali u siebie z Patrią Buk, ale potem już nie przegrali ani razu i szybko doszlusowali do czołówki tabeli.

Lepiej mecz zaczęli Czarni bo po bramce Krystiana Remisza w 15 minucie objęli prowadzenie 1:0. Co ciekawe asystę przy bramce zanotował bramkarz Czarnych, który wybił piłkę, a tu na środku boiska w dziwny sposób ominęła trzech graczy gości. Remisz ją przejął, pognał sam na sam i pewnym strzałem dał gospodarzom prowadzenie. Orkan wyrównał w 35 minucie po bramce Tomasza Paprzyckiego po dalekim wrzucie piłki z auto w pole karne. W drugiej połowie obie ekipy miały swoje naprawde dobre okazje, a konkretniejsi w ich wykorzystywaniu byli goście z Konarzewa. Najpierw w 72 minucie po ładnej kombinacyjnej akcji, a potem w 90 po dobrze wykończonej kontrze kolejne dwie bramki dorzucił Paprzycki i skompletował hattrick, a Orkan zdobył bardzo ważne trzy punkty.

To był popis Tomasza Paprzyckiego. Długo w tym sezonie nie mógł się naprawdę dobrze wstrzelić, ale jasne było, że kiedyś w końcu przyjdzie taki mecz, że w pojedynkę da Orkanowi wygraną. Ten mecz nadszedł w idealnym momencie bo udało sie to zrobić we Wróblewie na terenie lidera. Tym samym tabela nam sie mocno wyrównała na górze. Dla Czarnych to pierwsza porażka w sezonie i sygnał ostrzegawczy.

Czarni Wróblewo - Orkan Konarzewo 1:3 (1:1)