IV liga

Ilość widzów: 450

Data: sobota, 06 październik 2018 14:00

Lokalizacja: Swarzędz

Rozgrywki IV ligi wchodzą w drugą fazę rundy jesiennej i każdy punkt jest już naprawdę ważny. Do Swarzędza na mecz z Unią przyjechał benimianek Orkan Śmiłowo.

Unia po 11 kolejkach jest wiceliderem i wykorzystując dwie wyjazdowe wpadki Lubuszanina Trzcianka znalazła się tylko jeden punkt za liderem. Unia jest zespołem typowo swojego boiska. Wygrała tu sześć razy i tylko raz zremisowała. W czterech meczach wyjazdowych ich bilans to 1-1-2 więc sporo do poprawy. Unia oczywiście była faworytem w meczu z Orkanem Śmiłowo. Beniaminek IV ligi też dobrze gra u siebie, gdzie ma bilans 4-1-1, a na wyjazdach w pięciu meczach zdobyli raptem jeden punkt, remisując bezbramkowo w Kościanie. Strefa spadkowa obejmie w tym sezonie na pewno cztery zespoły, więc zajmowane na razie miejsce 14 jest poza tą strefą, ale trzeba bardzo uważać bo tabela jest bardzo płaska. Między zespołami z miejsc 8-16 są tylko trzy punkty różnicy.

Wynik meczu otworzył w 9 minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego Tomasz Neumann. Mimo wielu doskonałych sytuacji po stronie gospodarzy (m.in. słupek po strzale Krzysztofa Stępińskiego) przez długi czas wynik się nie zmieniał. W końcu jednak w 43 minucie Mateusz Świergiel strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Na początku drugiej połowy Unia dalej parła do przodu, ale niespodziewanie bramkę zdobyli goście. W 53 minucie Mateusz Tatera minął Andrzeja Budnika i wepchnął piłkę do postej bramki. Mieliśmy tylko 2:1 i zaczęło się robić trochę nerwowo. Obrona Unii jednak w dalszej części drugiej połowy dobrze sobie radziła i nie pozwaliła Orkanowi dojść do porządnej sytuacji bramkowej. Sześć minut przed ostatnim gwizdkiem Krystian Antczak po fenomenalnej akcji z Dominikiem Nowackim ustalił wynik meczu na 3:1.

Unia utrzymała po tej kolejce jeden punkt straty do Lubuszanina.

Unia Swarzędz - Orkan Śmiłowo 3:1 (2:0)

Tomasz Neumann 9, Mateusz Świergiel 42, Krystian Antczak 84 - Mateusz Tatera 53

Unia: Budnik, W.Antczak, Soboń, Stępiński (Węcławek), Świergiel, Neumann, Pawłowski, Koralewski, Kistowski (Nowicki), K.Antczak (Nowak), Remlein (Brylewski). Trener Patryk Kniat

Orkan: Czapla, A. Mikołajczak, Purczyński, Zieliński, Jagodziński (Kozak), Ryczek (Pietrowski), Wypusz (Ginda-Kopeć), S.Mikołajczak, Tatera, Kosiński (Koc), Fertikowski. Trener Tomasz Miedziński