Byki Obrowo - NKS Niepruszewo

Grupa: Poznań Zachód

Data: niedziela, 07 październik 2018 12:00

Lokalizacja: Obrowo

W niedzielę w samo południe w Obrowie miejscowe Byki podejmowały NKS Niepruszewo.

Obie ekipy to beniaminkowie i na razie nie da sie ukryć, że nie zachwycają, więc ten mecz był dobrą okazją do przełamania dla obu stron. Przede wszystkim przełamać chcieli się gospodarze, bo dostali w ubiegły weekend srogi łomot aż 0:9 w Szamotułach. Byki w tym sezonie wygrały tylko raz, w piewrszej kolejce 4:2 z TSG Kamieniec i potem udało się jeszcze zremisować z Tarnovią II. NKS prezentuje się trochę lepiej bo wygrali dwa razy i zanotowali dwa remisy. Wszystkie te punkty gracze z Niepruszewa zdobyli u siebie, a na wyjazdach w trzech meczach wszystko przegrali. Czasami o meczach mówi się, że sa to starcia o 6 punktów. Ten mecz śmiało można było pod takie podpiąć.

Pierwsza połowa zaczęła sie pod dyktando przyjezdnych i szybko wyszli na prowadzenie dzięki bramce w 11 minucie dzięki bramce Michała Kubali po podaniu Krystiana Olekszego. W dalszej cześci pierwszej połowy obie strony zmarnowały po jednej naprawdę dogodnej sytuacji. W 44 minucie jednak błąd obrońcy Byków wykorzystał ponownie Kubala i NKS wyszedł na dwubramkowe prowadzenie i tak też zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę i dało to efekt w 55 minucie. Faulowany był Kamil Bździel. Sam poszkodowany z odległości 25 metrów  z rzutu wolnego posłał piłkę w spojenie słupka z poprzeczką, ale do odbitej piłki pobiegł Radosław Janasek i strzelił bramkę kontaktową. Byki nadal napierały, ale to goście dzięki wolejowi Kacpra Szymczaka zdobyli pięknego gola na 1:3. Gospodarze jednak nie zamierzali się poddawać i wrzutkę Bździela strzałem głową wykończył w 70 minucie Jakub Stypiński. W 75 minucie Bździel zagrał prostopadłe podanie do Arkadiusza Janaska, a ten minął bramkarza i strzelił na 3:3. Byki dalej atakowały i przyniosło to skutek w 89 minucie. Kamil Bździel przedryblował dwóch zawodników i przerzucił piłkę do wbiegającego w pole karne Janaska, który doskonałym przyjęciem minął obrońcę i w sytuacji sam na sam  nie dał szans bramkarzowi.

Radość w Obrowie była ogromna, bo wygrana w takich okolicznościach to dla motywacji drużyny bardzo ważna sprawa. NKS za to musi szukać przełamania wyjazdowego w innym meczu.

Byki Obrowo - NKS Niepruszewo 4:3 (0:2)

Radosław Janasek 55, Jakub Stypiński 70, Arkadiusz Janasek 75,89 - Michał Kubala 11,44, Kacper Szymczak 65