Puchar Polski - okręg Poznań - 1/32 finału

Ilość widzów: ok. 100

Data: środa, 03 październik 2018 16:30

Lokalizacja: Śrem

Ostatnim meczem w 1/32 finału Pucharu Polski w okręgu poznańskim było środowe starcie Warty Śrem z Polonią Środa Wielkopolska.

Na to spotkanie trener gości Krzysztof Kapuściński zdecydował się wystawić nieco zmieniony skład a szansę gry dostali ci zawodnicy którzy do tej pory mieli mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności w meczach o stawkę.

Od samego początku to Polonia przejęła inicjatywę. Już w 4 minucie największym sprytem w polu karnym rywali wykazał się Michał Górzyński który z bliska skierował piłkę do bramki. Szybko strzelona bramka ustawiła to spotkanie, a w 11 minucie Polonia podwyższyła swoje prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Jędrzej Kujawa, piłkę w polu karnym zgrał Igor Jurga a z bliska do bramki skierował ją Luis Henriquez. W 15 minucie Polonia prowadziła już trzema bramkami. Z boku boiska w pole karne dośrodkował Luis Henriquez, po strzale głową Jakuba Apolinarskiego piłka odbiła się od poprzeczki ale po raz kolejny sprytem wykazał się Michał Górzyński który pięknym strzałem umieścił piłkę w bramce. Mimo ogromnej przewagi Polonii, do końca pierwszej połowy nie udało się zdobyć kolejnych bramek i na przerwę goście schodzili prowadząc 3:0

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Polonia zepchnęła Wartę do głębokiej defensywy i próbowała zdobyć kolejne bramki. W 55 minucie ładne uderzenie z dystansu Jakuba Wilka z trudami obronił bramkarz Warty. W 62 minucie Wilk wycofał piłkę spod linii końcowej do nadbiegającego Jakuba Gwita a ten huknął z około 20 metrów i piłka zatrzepotała w bramce Warty. Polonia mogła to spotkanie wygrać zdecydowanie wyżej ale w drugiej połowie ich gracze seryjne marnowali dogodne sytuacje strzeleckie. Dopiero w 89 minucie po dośrodkowaniu Piotra Wujca głową bramkę zdobył Krzysztof Bartoszak. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i Polonia pewnie wygrała 5:0.

Kolejnym rywalem Polonii będzie Kłos Zaniemyśl.

Warta Śrem - Polonia Środa Wielkopolska 0:5 (0:3)

Michał Górzyński 3, 15, Luis Henriquez 11, Jakub Gwit 62, Krzysztof Bartoszak 89

Polonia: 12. Frąckowiak – 5. Wujec, 25. Henriquez (46` 23. Kozłowski), 4. Stańczyk, 17. Gwit, 14. Jurga, 8. Zgarda (46` 31. Wilk), 10. Kujawa (46` 22. Skrobosiński), 13. Górzyński, 19. Apolinarski (46` 11. Bartoszak), 21. Chopcia.

Warta: 1. Kuchnicki – 3. Cubal (70` 6. Błaszczyk), 5. Mocek (80` 2. Miodowicz), 9. Skrzypczak, 10. Ściak, 11. Słomczyński, 14. Andrzejewski, 15. Szymandera, 17. Jaś, 18. Trzciński, 20. Kaptur (46` 7. Klak).