Grupa: Poznań I

Ilość widzów: 10

Data: niedziela, 30 wrzesień 2018 11:00

Lokalizacja: Plewiska

Niedzielne przedpołudnie postanowiłem spędzić w Plewiskach na meczu I grupy poznańskiej B-klasy pomiędzy miejscowymi Orłami, a gośćmi z Żydowa. Pojedynek dwóch ekip sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli nie był może szlagierem tej kolejki, ale na pewno był to mecz, w którym zanosiło się na sporo walki.

Od pierwszych minut nieco lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na ilość sytuacji pod bramką przeciwnika. W końcu jednak przyjezdni przedostali się pod pole karne Orłów. Prostopadłe zagranie z głębi pola od Karola Steina do Karola Kowalskiego, ten drugi pędzi z łaciatą w pole karne, ale ostatecznie musi uznać wyższość bramkarza miejscowych - Macieja Gładysza. W końcu po kilku minutach walki w środku pola odpowiedź gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Wojciecha Trojanowskiego, ten niestety przestrzelił w dogodnej sytuacji. Kolejne minuty to już zdecydowanie lepszy fragment gry Plewiszczan. Długie zagranie na 20 metr do Macieja Trojanowskiego, który zgrywa piłkę plecami niczym Ronaldinho Gaucho do Rafała Dockala, jego strzał zza pola karnego broni jednak Dawid Gąciarz. W 25 minucie byliśmy świadkami największej kontrowersji w tym spotkaniu, Rafał Dockal dostrzegł na 20 metrze Wojciecha Trojanowskiego, który przyjął piłkę i próbował przelobować golkipera Fary. Nie udało mu się to jednak bo bramkarz gości zagrał ręką za polem karnym (warto dodać, że piłka zmierzała do bramki - czyli czerwień i dziękujemy za udział). Arbiter w tej sytuacji był jednak zbyt łaskawy i skończyło się to na żółtej kartce. Po tym jak emocje już opadły ponownie zawodnicy z Żydowa doszli do głosu. Swoje okazje mieli kolejno Karol Stein i Maciej Nowicki, ale nie znaleźli sposobu na bramkarza gospodarzy. Tuż przed przerwa najlepszą sytuację w pierwszej odsłonie miał Wojciech Trojanowski, ale piłka po jego uderzeniu z 18 metrów odbiła się od poprzeczki i nie przekroczyła linii bramkowej. Chwilkę później obie drużyny udały się do szatni.

Drugie 45 minut z większym animuszem rozpoczęli goście. Rzut wolny egzekwowany przez Nazara Tsepko, ale piłka nie znalazł drogi do bramki Macieja Gładysza. Zaledwie kilka minut później znów groźnie było pod bramką Orłów, teoretycznie niegroźny strzał napastnika gości, ale golkiper miejscowych w dość dziwny sposób interweniuje co kończy się rzutem rożnym dla Fary. Szybko rozegrany stały fragment, podanie od Macieja Nowickiego w pole karne wprost na nogę Karola Steina i ten drugi kapitalnym strzałem z woleja nie daje szans bramkarzowi gospodarzy. Goście próbowali pójść za ciosem i zdobyć drugiego gola, przed wyśmienitą okazją stanął Nazar Tsepko, ale tym razem świetnie bronił Maciej Gładysz. W końcu doczekaliśmy się odpowiedzi gospodarzy. Rzut wolny rozegrany krótko, dośrodkowanie w pole karne tam głową zagranie przedłuża Przemysław Szubert, a sam na sam z bramkarzem Fary staje Rafał Dockal, strzela niestety wprost w interweniującego Dawida Gąciarza. W końcówce spotkania wynik meczu na 0:2 mógł ustalić jeszcze Dawid Gierałka, ale nie wykorzystał prezentu od defensywy Orłów i po 90 minutach wynik brzmiał 0:1.

Zasłużone zwycięstwo gości z Żydowa, którzy zdecydowanie częściej gościli pod bramką rywala stwarzając groźniejsze sytuacje, ale na pewno obraz gry byłby zupełnie inny gdyby w 25 minucie meczu bramkarz gości dostał czerwoną kartkę, która mu się w pełni należała.

Orły Plewiska - Fara Pelikan Żydowo 0:1 (0:0)

Karol Stein 60

Orły Plewiska: M. Gładysz, D. Ciesielski, K. Walkowiak (P. Kurasz 56'), K. Perz, F. Lenarczyk (M. Stachowiak 76'), A. Gawroński (B. Grabus 80'), R. Dockal (J. Zimny 90'), W. Trojanowski, M. Trojanowski, P. Szubert, M. Angel.

Fara Pelikan Żydowo: D. Gąciarz, D. Pankowski (D. Gierałka 65'), N. Tsepko (M. Sypniewski 88'), K. Kowalski (K. Lisiecki 70;), P. Rożewski, B. Kaczmarek, K. Małecki, M. Nowicki, K. Stein (D. Raczak 78'), B. Wejerowski, A. Zych.