Grupa: Poznań Zachód

Data: niedziela, 30 wrzesień 2018 15:00

Lokalizacja: Granowo

W 7 kolejce zachodniej grupy Klasy Okręgowej Orzeł Granowo mierzył sie z liderem ligi, czyli Czarnymi Wróblewo.

W pierwszych minutach na stadionie w Granowie lepiej wyglądali goście, którzy bardziej aktywnie wyglądali pod bramką swoich rywali. Lider z Wróblewa udowodnił to w 10 minucie meczu, gdy po rzucie wolnym Robert Antoszewski dograł piłkę w pole karne i po bezradności defensywy Orła, Maksymilian Biedziak strzałem z główki umieścił piłkę w bramce gospodarzy i było 1:0 dla Czarnych. Chwilę później błąd stopera Orła Macieja Kaźmierczaka wykorzystują Czarni i Robert Antoszewski strzałem z lewej nogi pakuje piłkę po długim rogu podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Przez dalszą część pierwszej połowy grę kontrolowali gracze z Wróblewa, dla których wynik był satysfakcjonujący. Gospodarze choć wyglądali lepiej to mieli problemy z skonstruowaniem akcji bramkowych.  Orzeł najgroźniejszy strzał oddał w 35 minucie, gdy po uderzeniu Arkadiusza Kubickiego z ponad 20 metrów golkiper gości z trudem sparował strzał na rzut rożny.

W drugiej połowie gospodarze wyglądali zdecydowanie lepiej niż w pierwszej. Dało to efekt w 61 minucie gdy podanie z głębi pola otrzymał Paweł Rozumek i będąc w polu karnym podał piłkę na krótki słupek, na który nabiegał Jacek Kosowski, a ten silnym strzałem z bliska zdobył bramkę dla swojego zespołu i było tylko 1:2. W 75 minucie sędzia główny po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez jednego z graczy Wróblewa dyktuje rzut karny dla Orła. Strzał Kossowskiego był jednak bardzo słaby i bramkarz Czarnych spokojnie obronił. Chwilę później  Arek Kubicki przebojowo przedarł się lewym skrzydłem i wyłożył piłkę do Jacka Kossowskiego, ale mimo bardzo dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką gości.  Orzeł dalej miał inicjatywę, ale wszystko zemściło się w doliczonym czasie gry, gdy to gracze z Wróblewa wyprowadzają zabójczy atak, który skończył się bramką, a autorem gola był Krystian Remisz. To był koniec bramek w tym meczu.

Czarni po zwycięstwie 3:1 dalej prowadzą w tabeli. Patrząc na aspekt sportowy goście wygrali zasłużenie, gdyż wykorzystali sytuacje które sobie wypracowali. Dla zespołu z Granowa ta porażka jest bolesnym doświadczeniem, ale gra pokazuje, że w następnych meczach swoje punkty na pewno zdobędą

Orzeł swoich kolejnych punktów musi poszukać w Kamieńcu na meczu z miejscowym TSG. Natomiast do lidera z Wróblewa przyjedzie depczący im po piętach zespół Orkanu Konarzewo.

Orzeł Granowo - Czarni Wróblewo 1:3 (0:2)

Jacek Kossowski 61 - Maksymilian Biedziak 10, Robert Antoszewski 11, Krystian Remisz 90+1