Polonia II Środa Wielkopolska - Wielkopolska Komorniki

Grupa: Poznań Wschód

Data: niedziela, 30 wrzesień 2018 11:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

W 7 kolejce do Środy Wielkopolskiej na mecz z rezerwami Polonii przyjechała Wielkopolska Komorniki.

Początek meczu to wyraźna inicjatywa Polonii. Młodzi zawodnicy odważnie atakowali, ale nie stworzyli zagrożenia pod bramką przeciwnika. Pierwszy atak gości zakończył się rzutem rożnym w szóstej minucie spotkania. Chwilę później bardzo groźny atak prawą stroną zostanie powstrzymany przez Spychałe. W 14 minucie indywidualna akcja zawodnika gościa kończy się podanie w pole bramkowe, a niefortunna interwencja Stanisława Kiela kończy się bramką samobójczą. Przez kolejne minuty gra toczyła się w strefie środkowej boiska. Dużo było w niej fizyczności i walki a mało sytuacji bramkowych. Jednym z nielicznych zagrożeń  był rzut wolny , który w 23 minucie dobija Leporowski. W 35 minucie za to kolejny rzut rożny wykonują goście. Bardzo dobre dośrodkowanie trafia prosto do Mikołaja Nowaka, który bez problemu pokonuje Spychałę. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:2.

Druga połowa rozpoczyna się bardzo dobrze dla gospodarzy, bo już chwilę po starcie bramkę zdobył Eryk Kowalski strzałem z dystansu po odegraniu przez Grzelaka. W 55 minucie za to goście zdobywają trzecią bramkę, kolejny rajd prawą stroną boiska przynosi rezultat i piłkę do bramki skierował Alex Machnicki. Gospodarze nie byli w stanie go zatrzymać, a ten z łatwością strzela bramkę. Pięć minut późinej padła czwarta bramka dla Wielkopolski po strzale Michała Kaczmarka. Między 71 a 75 minutą dwie bramki dla Polonii zdobył Patryk Mikita i zrobiło sie bardzo nerwowo w końcówce. Ostatnie minuty upłynęły pod atakami gospodarzy. Swoich sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystali jednak Mikta, Gołębiewski czy Pawlaczyk. Ostatecznie Polonia więc przegrała 3:4 i na pewno jest to niespodzianka.

Polonia II Środa Wielkopolska - Wielkopolska Komorniki 3:4 (0:2)

Eryk Kowalski 47, Patryk Mikita 71,75 - Stanisław Kiel 13 (sam.), Mikołaj Nowak 35, Alex Machniki 55, Michał Kaczmarek 61

Polonia: Spychała – Ratajczak, Kowalski, Lesiński, Gołębiewski, Słabikowski, Kaźmierczak (46`Gwit), Janicki, Kiel, Stolecki, Leporowski.