JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 606

Grupa: Poznań I

Data: niedziela, 30 wrzesień 2018 10:00

Lokalizacja: Poznań - Cytadela

W niedzielny słoneczny poranek na poznańskiej Cytadeli byliśmy świadkami B-klasowych derbów Poznania pomiędzy Odlewem a Jadwiżańskim.

Już w siódmej minucie gry Odlew po zamieszaniu w polu karnym objął prowadzenie. Autorem otwierającego trafienia był Arkadiusz Nowak. Trzy minuty później odpowiedzieli dzisiejsi goście, ale uderzenie na raty obronił bramkarz. Po wrzutce z prawego skrzydła Jakub Wika podwyższył prowadzenie. 14 minuta to kolejna szybka akcja Odlewu. Uderzenie Sławomira Parusa wylądowało na poprzeczce, skuteczną dobitką popisał się Nowak. Gospodarze nie zwalniali tempa i już dwie minuty później Krzyztof Konatowski uderzył celnie w długi róg. 18 minuta to dobre dośrodkowanie Michała Kaczkowskiego spod linii końcowej wprost na głowę Parusa, który zdobył piątą bramkę dla Odlewu! W 22 minucie Jadwiżański miał okazję na zmniejszenie strat. Pierwszy strzał zostało zablokowane, a po rzucie rożnym jedyna korzyść z uderzenia Sambora Pijanowskiego to kolejny korner. Odpowiedź Odlewu była błyskawiczna i na listę strzelców wpisał się po raz drugi Wika. Bramkarz JKS-u przez dziesięć minut mógł odpocząć od wyciągania piłek z siatki. Wtedy to bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Adrian Wasikowski. W 40 minucie indywidualnej akcji spróbował Łukasz Czajkowski, został powstrzymany przez Krzysztofa Parszuto. W 41 minucie ze skraju pola karnego uderzył Wasikowski po rykoszecie piłka po raz ósmy znalazła się w siatce.

Gospodarze wysoko prowadząc dali pograć rezerwowym, przez co gra się wyrównała. W 49 minucie Michał Gąsiorowski po technicznym uderzeniu z linii pola karnego zdobył bramkę dla Jadwiżańskiego. 65 minuta to dziewiąte trafienie Odlewu. Jego autorem był Nowak, który podcinką nad wychodzącym bramkarzem umieścił futbolówkę w bramce. Sześć minut później rzut wolny wykonywał Szymon Kasprowicz. Piłka po kontakcie z poprzeczką wyszła poza boisko. W 80 i 81 minucie Jadwiżański ponownie próbował szczęścia, ale nie zdołali pokonać Pawła Stawsińskiego. W samej końcówce goście za sprawą Gąsiorowskiego zdołali zmniejszyć straty do siedmiu bramek.

Odlew wygrał więc 9:2 i jest to ich najwyzsza wygrana ligowa w historii klubu oczywiście nie licząc słynnego walkoweru za wygraną 16:0 ze Skrą Otusz.

Odlew Poznań - Jadwiżański KS Poznań 9:2 (8:0)

Arkadiusz Nowak 7, 14, 65, Jakub Wika 12, 24 , Krzysztof Konatkowski 16, Sławomir Parus 18, Adrian Wasikowski 34,  sam. 41 -  Michał Gąsiorowski 49,90

Odlew: Paweł Stawsiński - Łukasz Kostańciak, Szymon Kasprowicz (C), Krzysztof Konatkowski, Jakub Wika, Sławomir Parus, Adrian Wasikowski, Arkadiusz Nowak, Michał Kaczkowski, Krzysztof Parszuto, Wojciech Pospiech

Rezerwowi: Patryk Rogacki, Marcin Karbowiak, Paweł Raj, Adrian Warkocz, Marcin Ostrowski, Łukasz Wojdanowicz, Cezary Mikuć

Jadwiżański: Jakub Pydziński - Michał Gąsiorowski, Grzegorz Czajkowski (C), Sambor Pijanowski, Mikołaj Łączkowski, Łukasz Krajnik, Kamil Skibiński, Rafał Necelman, Jędrzej Dulczewski, Stanisław Kiernicki, Łukasz Czajkowski

Rezerwowi: Sebastian Michalszczak, Radosław Zborowski, Łukasz Gorszkowiak, Jan Bartkowiak