Grupa: Poznań II

Data: niedziela, 30 wrzesień 2018 12:00

Lokalizacja: Poznań - Cytadela

W 7 kolejce grupy II A-klasy MKS Przemysław Poznań podejmował Kłosa Gałowo.

Już w trzeciej minucie po raz pierwszy zawodnicy Przemysława zaatakowali, ale udało się wywalczyć jedynie rzut rożny. W jedenastej minucie szybką akcję przeprowadzili gospodarze. Marcin Hołysz dośrodkował po ziemi do Roberta Ciapy, który otworzył wynik. Po okresie spokojniejszej gry w 27 minucie jeden z obrońców Kłosa zagrał we własnym polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił Artur Sobczak. Pięć minut później goście mieli fantastyczną okazję na zmniejszenie strat, ale piłka trafiła w spojenie, a przed końcem połowy piłka po strzale przeleciała nad bramką

Przemysław chcąc jak najszybciej rozstrzygnąć losy spotkania, przypuścił spory szturm na Kłosa na początku drugiej połowy. Brakowało jednak skuteczności. Kłos przetrzymał natarcie i sam przejął inicjatywę na boisku spychając rywala do defensywy. Młodzi zawodnicy z Poznania często musieli się ratować dalekimi wykopami na uwolnienie. Obraz gry zmienił się kiedy na boisku pojawili się podstawowi zawodnicy Przemysława. W 69 minucie Rottmann przepięknym uderzeniem zdjął pajęczynę z bramki Kłosa. Minutę później mogło być już 4:0, ale podcinkę Kacpra Banasiaka nad bramkarzem w ostatniej chwili wybił jeden z obrońców Kłosa. Drugiej okazji sam na sam już nie zmarnował podwyższając prowadzenie Przemysława. W 80 minucie Jacek Grządzielewski wrzuciła futbolówkę wprost na głowę Banasiaka. Sześć minut później napastnik gospodarzy mógł cieszyć się z hattricka. Rottmann został uruchomiony prostopadłym podaniem i wyłożył piłkę koledze, któremu pozostało dostawić nogę. Minutę później indywidualną akcją popisał się Rottmann i posyłając futbolówkę do siatki obok wychodzącego bramkarza ustalił wynik na 7:0!

Przemysław Poznań - Kłos Gałowo 7:0 (2:0)

Robert Ciapa 11, Artur Sobczak 28 (k.), Tobias Rottmann 69,87, Kacper Banasiak 75,81,86

Przemysław: Jan Dziedziela - Piotr Widerski, Artur Sobczak, Dawid Macioszek, Mariusz Dotka, Robert Ciapa (C), Jędrzej Staszewski, Marcin Hołysz, Bartosz Filipiak, Bartosz Przebieracz, Tobias Rottmann

Rezerwowi: Franciszek Zaradzki - Jacek Grządzielewski, Damian Krygier, Piotr Koprowski, Norbert Juszczak, Kacper Sworacki, Kacper Banasiak

Kłos: Waldemar Mazurowski - Krystian Wojciechowski, Jacek Gil, Filip Pawlak, Dawid Jankowski (C), Jakub Kamiński, Bartosz Romańczuk, Michał Kąkol, Jędrzej Kąkol, Mikołaj Nizio, Patryk Król, Mikołaj Maćkowiak

Rezerwowi: Krzysztof Boruń, Dawid Chudziak, Jakub Zberus, Filip Wesołek, Michał Zarzyński, Patryk Józefowicz