Orzeł Granowo - Patria Buk

Puchar Polski - okręg Poznań - 1/32 finału

Data: środa, 26 wrzesień 2018 16:30

Lokalizacja: Granowo

W środowe popołudnie w 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego spotkały się drużyny Orła Granowo i Patrii Buk.

Mecze w środku tygodnia mają to do siebie, że drużyny nie mogą liczyć na pełne składy meczowe. Tak było w przypadku gości z Buku, gdyżna ławce Patrii zasiadł tylko jeden rezerwowy. Natomiast szkoleniowiec gospodarzy – Dawid Starosta miał praktycznie wszystkich zawodników do dyspozycji, lecz postanowił podstawowym zawodnikom dać odpocząć i dał szanse na pokazanie swoich umiejętności graczom, którzy minut spędzonych na boisku mieli znacznie mniej minut.

Wynik meczu szybko otworzyli gospodarze z Granowa. W 8 minucie spotkania górne podanie z głębi pola od Zbigniewa Kąkolewskiego pięknym wolejem z pierwszej piłki wykończył Tymon Jokiel i mieliśmy 1:0. Chwilę później zawodnik Patrii wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy, lecz przytomne zachowanie Szymona Alkowskiego i mizerna postawa napastnika gości zostawiły wynik bez zmian.  Orzeł napierał do przodu i w 23 minucie  po akcji  Szobera i Jokla, piłkę dostał Kąkolewski i mimo poprzednich zmarnowanych okazji, tym razem się nie pomylił i było 2:0. W 28 minucie Patria złapała kontakt z Orłem. Maciej Kaźmierczak podczas interwencji dotyka piłkę ręką i choć arbiter główny tego nie zauważył to już wyraźna sygnalizacja bocznego skłoniła sędziego do podyktowania jedenastki. Bramkę na 2:1 z rzutu karnego zdobył Łukasz Małolepszy, który swoim strzałem kompletnie zmylił golkipera gospodarzy. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza polowa tego meczu.

Większość drugiej części spotkania była mizernym widowiskiem. Orzeł kontrolował przebieg spotkania, za to Patria nie miała pomysłu na grę, a z biegiem czasu ich kondycja słabła, co wykorzystali gospodarze.  Prawdziwe strzelanie zaczęło się w 79 minucie. Wynik spotkania na 3:1 podwyższył strzałem z główki stoper Orła Maciej Kaźmierczak.  Chwilę później znakomitym strzałem z rzutu wolnego popisał się junior gospodarzy – Eryk Majchrzak i mieliśmy 4:1 Zespół gości dobili w końcówce jeszcze Patryk Mańkowski (gol uznany dopiero po dłuższej konsultacji arbitra głównego z sędzią liniowym) oraz Tymon Jokiel.

Orzeł wygrał więc pewnie aż 6:1 i  w 1/16 finału zagra z A-klasowym Promieniem Opalenica. Mecz ten zaplanowano na 10 października na stadionie  w Opalenicy.

Orzeł Granowo - Patria Buk 6:1 (2:1)

Tymon Jokiel 8,88, Zbigniew Kąkolewski 20, Maciej Kaźmierczak 79, Eryk Majchrzak 81, Patryk Mańkowski 85 - Łukasz Małolepszy 28 (k.)