Puchar Polski - okręg Poznań - 1/32 finału

Ilość widzów: ok. 70

Data: środa, 26 wrzesień 2018 16:30

Lokalizacja: Owińska

Do Owińsk na mecz z A-klasowymi Błękitnymi Owińska przyjechał Mieszko Gniezno, czyli trzecioligowiec i zdecydowany faworyt tego spotkania.

Trener gości Mariusz Bekas dał szansę pokazania się dublerom, którzy w ostatnim czasie większość czasu spędzali na ławce rezerwowych. Pierwsze dwadzieścia minut tego meczu to próby gości w sforsowaniu szczelnej defensywy Błękitnych. Gnieźnianie w tym fragmencie meczu mieli spory problem ze stworzeniem klarownej sytuacji bramkowej. Zmieniło się to w 27 minucie, kiedy to po akcji Tarasa Maksimova, strzałem na raty bramkarza Błękitnych pokonał Mateusz Roszak. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Adam Konieczny i worek z golami rozwiązał się na dobre. W pierwszej części piłka jeszcze dwukrotnie lądowała w siatce Błękitnych. Najpierw w 32 minucie Gracjan Goździk będąc oko w oko z bramkarzem nie dał mu szans, a w 43 minucie po podaniu Krzysztofa Wolkiewicza Miłosz Brylewski uderzeniem pod poprzeczkę ustalił wynik pierwszej części na 4:0 dla Mieszka.

W przerwie trener Bekas dokonał aż pięciu zmian, ale mimo tego przewaga gości nie zmalała. W 47 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Adam Konieczny posyłając futbolówkę pod poprzeczkę bramki gospodarzy. W 55 minucie na boisku pojawił się Tomasz Kaźmierczak, który wniósł sporo ożywienia w poczynania ofensywne Mieszka i cztery minuty później to właśnie on zdobył szóstego gola dla biało-niebieskich uderzając głową po centrze Marcina Tomaszewskiego. W 74 minucie Kaźmierczak zdobył swojego drugiego gola w tym pojedynku, a w 85 minucie asystował przy bramce Mikołaja Panowicza, która tym samym ustaliła wynik tego jednostronnego meczu na 8:0 dla trzecioligowca.

W kolejnej rundzie pucharowej rywalizacji Mieszko zmierzy się w Pobiedziskach z Huraganem, a spotkanie odbędzie się 10 października.

Błękitni Owińska - Mieszko Gniezno 0:8 (0:4)

Mateusz Roszak 27, Adam Konieczny 30,47, Gracjan Goździk 33,  Miłosz Brylewski 43, Tomasz Kaźmierczak 59, 74, Mikołaj Panowicz 85