Grupa: I

Ilość widzów: ok. 100

Data: niedziela, 23 wrzesień 2018 15:00

Lokalizacja: Pobiedziska

W ósmej kolejce ligi międzyokręgowej Huragan Pobiedziska podejmował u siebie Koronę Stróżewo. Obie ekipy przed meczem miały po dziesięć punktów, a w poprzedniej kolejce przegrały swoje spotkania. Każdy miał coś do udowodnienia i ciężko było wskazać faworyta.

Od środka zaczęli gospodarze, którzy już w drugiej minucie mogli wyjść na prowadzenie po rzucie rożnym, ale piłka trafiła w ręce Artura Nowaka. Później walka o piłkę toczyła się głównie w środku boiska, jednak żadna z ekip nie potrafiła zdobyć przewagi, dodatkowo co chwilę arbiter przerywał grę po drobnych faulach z obu stron. W 11 minucie w ekipie Korony doszło do wymuszonej zmiany z powodu kontuzji Daniela Krysia. W 15 minucie sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mateusz Chachuła, jego uderzenie zostało sparowane na róg przez golkipera. Ten atak był dla gospodarzy jasnym sygnałem, że czas przejąć inicjatywę, jednak kolejne próby zdobycia prowadzenia nie przynosiły efektu. Piłka albo mijała bramkę Korony, albo obrońcy zażegnywali zagrożenie. W 34 minucie doszło do kolejnej wymuszonej zmiany, tym razem w drużynie miejscowych. Z powodu kontuzji kolana boisko opuścił Bartosz Żołądkiewicz. W 42 minucie gracze Huraganu byli bardzo blisko szczęścia. Uderzenie Kacpra Bienerta trafiło w spojenie słupka z porzeczką. Dwie minuty później arbiter pokazał pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Obejrzał ją zawodnik Stróżewa, Mikołaj Siatkowski. Kiedy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis, w doliczonym czasie piłkę do siatki skierował Mateusz Chachuła dając Huraganowi prowadzenie. Chwilę później żółtą kartkę obejrzał jego kolega z zespołu Kamil Grzybowski.

Drugą część spotkania Korona Stróżewo zaczęła z wysokiego C. Najpierw zmusili obrońców gospodarzy do wybicia piłki z linii bramkowej, chwilę później mieli dobrą okazję z rzutu wolnego, aż wreszcie w 50 minucie Krzysztof Troczyński zdobył bramkę na 1:1. Cztery minuty później piłkę do własnej siatki skierował Piotr Nekanda-Trepka i goście niespodziewanie prowadzili w tym meczu. W 57 minucie żółtą kartkę obejrzał Marcin Jędrzejczak z ekipy gospodarzy. Minutę później bramkę dla Huraganu zdobył Mikołaj Witaszyk. Zrobiło się 2:2, a mecz rozkręcił się na dobre. W 59 minucie gospodarze przeprowadzili ładną akcję, na co chwilę później goście odpowiedzieli strzałem obok bramki. W 65 minucie bramkę na 3:2 dla Huraganu zdobył Kamil Grzybowski. Dziewięć minut później na 4:2 podwyższył David Paku Tshela. W 78 minucie Krzysztof Troczyński z Korony zobaczył żółty kartonik. Dwie minuty festiwal błędów obrony i bramkarza wykorzystał Marcin Jędrzejczak i było już 5:2. W 85 minucie ostateczny cios zadał drugi raz tego dnia David Paku Tshela ustalając wynik spotkania na 6:2