Nałęcz Ostroróg - MKS Przemysław Poznań

Grupa: Poznań II

Data: niedziela, 23 wrzesień 2018 16:30

Lokalizacja: Ostroróg

To był zdecydowanie jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów w ten weekend.

Zarówno Nałęcz jak i MKS Przemysław to zespoły, które jeszcze nie straciły punktu w tym sezonie. Póki co liderem był Nałęcz, bo goście z Poznania mają jeden zaległy mecz. Mimo, że Przemysław miał mecz mniej to ma już na koncie pięć goli więcej niż Nałęcz. MKS oparty w głównej mierze o zespół juniorów starszych to świetnie rozumiejący się kolektyw. Nałęcz od początku sezonu gra barzdo równo i trzy ostatnie mecze to trzy wygrane jedną bramką, ale najważniejsze, że zawsze udawało się strzelić jedną więcej niż rywale. Dorobek strzelecki Nałęcza ciągną głównie Bartłomiej Roda i grający trener Wiesław Rzeszowski.

Mecz od samego początku rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych bo przy rzęsiście padającym deszczu. Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej połowie, a właściwie w jej pierwszym kwadransie. Strzelec wyborowy drużyny gospodarzy, czyli Bartłomiej Roda zdobył swoje dwie kolejne bramki w tym sezonie. Najpierw w 53 minucie świetnie rozegrał dwójkową akcję ze swoim bratem Łukaszem Rodą. Łukasz piłkę dostał w polu karnym, poczekał aż Bartek przejdzie na drugą stronę, po czym dograł mu piłkę, a ten spokojnie ją przyjął zwiódł obrońcę i po długim słupku otworzył wynik meczu. Druga bramka padła w 59 minucie. Ponownie piłke z lewej strony miał Łukasz Roda, wpadł w pole karne ominał jednego zawodnika gości, dograł do Bartka na piaty metr, który wykorzystał niepewność bramkarza i obrońcy i umieścił po raz drugi piłkę w bramce. Te dwie bramki to wszystko co wpadło do siatki tego dnia i gracze gospodarzy mogli rozpocząć świętowanie tej wygranej razem z kibicami, którzy jakoś wytrwali w tych strugach deszczu do końca.

Nałęcz wygrał więc 2:0 co mimo wszystko jest lekką niespodzianką. Wynik ten jednak pokazuje, że aspiracje Nałęcza to naprawdę poważna sprawa i jeśli są w stanie ograć Przemysława Poznań to na ten moment ciężko będzie znaleźć zespół, który może ich zatrzymać.