LZS Wronczyn - Orzeł Granowo

Grupa: Poznań Zachód

Data: sobota, 22 wrzesień 2018 17:00

Lokalizacja: Wronczyn

W sobotnie popołudnie we Wronczynie odbył się mecz miejscowego LZS-u z Orłem Granowo.

Spotkania tych ekip zawsze obfitowały w wiele goli, oraz emocji zarówno na boisku jak i na trybunach.

Pierwsze minuty należały dla zespołu gości, lecz strzały Macieja Alkowskiego oraz Arkadiusz Kubickiego nie znalazły drogi do bramki. Chwilę później ciężar gry przenosi się pod bramkę Orła, lecz Mirosław Goliński nieczysto trafił w piłkę i ta padła łupem golkipera gości.  W 10 minucie Jacek Kosowski zza pola karnego uruchomił Arkadiusz Kubickiego, a ten wpadając w „szesnastkę” gości strzałem w długi róg pokonuje Przemysława Kaczmarka, wyprowadzając zespół Orła na prowadzenie w tym meczu. Przez następny kwadrans klarownych sytuacji było jak na lekarstwo, gdyż defensywy obu drużyn rzadko pozwalały rywalom wejść w obręb pola karnego.  W 25 minucie podanie z głębi pola dostał Kosowski i wyprzedzając obrońcę gości, niecelnie dotyka piłkę który przechodzi pomiędzy nogami bramkarza gospodarzy i ląduję tylko na bocznej siatce.  Następnie z kontratakiem wyszli  gospodarze. Mirosław Goliński podaje za plecy obrońców w pole karne do Michała Golińskiego a ten będąc sam na sam z bramkarzem gości przegrał jednak  pojedynek.  Praktycznie pod koniec pierwszej połowy Orzeł zdobył bramkę do szatni. Jacek Kosowski ze środka boiska górną piłką uruchomił Kubickiego, który wymanewrował obrońców i bramkarza przekładając piłkę z lewej nogi na prawą i tym samym notuje w tym meczu swoją drugą bramkę. Do przerwy mieliśmy więc 2:0 dla Orła.

Drugą część lepiej zaczynają gospodarze . W 49 minucie Michał Goliński prostopadłym podaniem zagrał do Jakuba Bręka, a ten bez problemów pokonał Szymona Alkowskiego i tym samym LZS Wronczyn łzłapał kontakt z rywalem Gospodarze złapali wiatr w żagle, śmielej atakowali, więcej utrzymywali się przy piłce na połowie rywala. W jeden z akcji ponownie Michał Goliński odnajduje górną piłką w polu karnym Bręka, lecz ten na raty nieskutecznie próbował pokonać  Alkowskiego, który popisał się fantastycznymi interwencjami. W 67 minucie Kubicki po podaniu Kossowskiego skompletował hattricka. W 83 minucie gospodarze znowu złapali kontakt, po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Mirosława Golińskiego. W końcówce spotkania wejście smoka mógł zaliczyć zawodnik gości Tymon Jokiel, lecz w klarownej sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył piłkę obok słupka. W doliczonym czasie gry wynik ustalił, a jakże, Arek Kubicki, który tym samym zdobył swojego czwartego gola w tym meczu.

LZS Wronczyn ostatecznie przegrał więc to spotkanie z Orłem Granowo 2:4. Mecz naprawdę mógł się podobać bo padło sporo goli a także pełno było walki po obu stronach. Drużyna Orła na odpoczynek po ciężkim boju, nie ma za wiele odpoczynku. Już w najbliższą środę podejmie u siebie na stadionie zespół Patrii Buk w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Natomiast LZS Wronczyn ze spokojem może przygotować się do następnego meczu, a ich rywalem będzie Orkan Konarzewo.

LZS Wronczyn - Orzeł Granowo 2:4 (0:2)