Ilość widzów: ok. 130

Data: niedziela, 23 wrzesień 2018 14:00

Lokalizacja: Chrzypsko Wielkie

W 6 kolejce II grupy B-klasy do Chrzypska Wielkiego przyjechał Grom Binino.

Miejscowy Płomień na tle rywala z Binina to wręcz weteran w B-klasie bo gra już drugi sezon, a dla Gromu to sezon debiutancki. Płomień w tym sezonie radzi sobie ze zmiennym szczęściem notując dwie wygrane i dwie porażki. Płomień wygrał u siebie z KS Kąsinowo 4:1 i w Brodach ze Spartą 6:0. Grom zagrał w tym sezonie pięć meczów i na razie ma na koncie cztery punkty. Jedyna wygrana to zwycięstwo u siebie 3:1 z LKS Lipa, a ostatnio udało się zremisować 3:3 w Sierakowie. Rysą na wynikach są na pewno wysokie porażki aż 0:8 w Baborówku i 3:8 w Otorowie.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze. W 23 minucie po rzucie rożnym przedłużona piłka trafiła do Łukasza Musiała, który pewnym, mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Wynik do przerwy się nie zmienił i to Płomień schodził do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra gości. Doprowadziło to do wyrównania w 61 minucie. Z prawej strony piłkę zagrywał Michał Dziadzin, a ta trafiła przed pole karne do Dawida Frąckowiaka, który oddał strzał z woleja i mieliśmy 1:1. Na drugą bramkę dla Gromu czekaliśmy do 85 minuty. Akcję sam na sam miał Patryk Bobik, ale jego strzał obronił Mikołaj Matysiak. Zrobił to jednak na tyle źle, że piłka spadła idealnie pod nogi Macieja Szukały, a ten mocnym uderzeniem nie dał bramkarzowi szans na ponowną interwencję i mieliśmy 2:1 dla Gromu. Trzy minuty później piłka po serii błędów trafiła do Alberta Ciozdy, który zdobył trzecią bramkę dla Gromu i na tym strzelanie w tym spotkaniu się zakończyło.

Grom po tej wygranej ma koncie 7 punktów i znalazł się na piątym miejscy w tabeli. Płomień spadł na miejsce dziewiąte.