Grupa: Poznań Zachód

Data: niedziela, 16 wrzesień 2018 17:00

Lokalizacja: Granowo

W jednym w ciekawszych spotkań w grupie zachodniej poznańskiej okręgówki zmierzyły się ze sobą Orzeł Granowo oraz NKS Niepruszewo.

Mecz od początku spotkania miał spokojny przebieg, obie drużyny nie kwapiły się do zdecydowanych ataków i czyhały na potknięcie rywali.  Z biegiem czasu to głosu zaczęli dochodzić goście, lecz ich ataki ograniczały się tylko do groźnych strzałów z daleka, która większość albo przechodziła na bramką Orła, albo też obok któregoś z słupków.  W 30 minucie trener gości – Paweł Słoma zmuszony był do przeprowadzenia pierwszej zmiany w meczu. Kontuzji nabawił się jeden z czołowych graczy Niepruszewa – Michał Kubala. Gracza z urazem zastąpił Marcin Nowak. W miarę kolejnych minut Orzeł się ożywił i dłużej utrzymywał się na piłce, aniżeli ich rywal. W jednej z akcji lewą stroną boiska pognał Arkadiusz Kubicki i po jego lobie futbolówka zmierzała w kierunku bramki gości, lecz zimną krew zachował jeden z defensorów Niepruszewa i zabezpieczając tył po wyjściu z bramki swojego golkipera zażegnuje niebezpieczeństwo dalekim wybiciem piłki. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona meczu będzie na remis Orzeł w doliczonym czasie miał jeszcze rzut z autu. Piłkę mocno w pole karne wyekspediował Mateusz Kaczmarek, gdzie najprzytomniej zachował się Jacek Kosowski i lekkim strzałem głową pokonał bramkarza z Niepruszewa.

W przerwie szkoleniowiec gości zmuszony był przeprowadzić kolejną zmianę – tym razem po jednej z interwencji w pierwszej połowie urazu nabawił się bramkarz NKS-u Dawid Pijanowski, który już nie był w stanie kontynuować spotkania. Zatem między słupkami stanął Maciej Klóska.

Z przytupem za to drugą połowę rozpoczęli gospodarze. W 50 minucie Orzeł wyszedł z kontrą, a konkretnie Jacek Kosowski, który celnie podaje z prawej strony boiska do Arka Kubickiego, a ten nie dał żadnych szans rezerwowemu bramkarzowi. Goście czym prędzej chcieli złapać kontakt z rywalem, lecz mieli z tym duże problemy. Okazja nadarzyła się  po godzinie gry, w polu karnym Orła faluje stoper Krystian Anioła i arbiter główny wskazuje na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Palacz lecz jego strzał w lewy dolny róg wyczuł Szymon Alkowski i sparował piłkę na rzut rożny. NKS już nie potrafił zagrozić rywalowi, aby coś ugrać w tym meczu. W 87 minucie za to dzieła zniszczenia dokonał Tymon Jokiel, który lobem pokonał bramkarza. Drugą asystę w tym meczu zaliczył Mateusz Kaczmarek, który ponownie celnie wyrzucił piłkę z autu. Pod koniec meczu zaiskrzyło na trybunach. Kibice z Niepruszewa odpalili kilka rac, część pirotechniki poleciała na boisko przez co arbiter główny zmuszony był dwukrotnie przerywać spotkanie.

Koniec końców Orzeł Granowo ogrywa NKS Niepruszewo 3:0. Dzięki zainkasowaniu trzech oczek zespół z Granowa odbija się od dołu tabeli, a goście z Niepruszewa stracili trochę kontakt z czołówką. W następnej kolejce NKS Niepruszewo będzie podejmować na własnym stadionie drużynę Orkanu Konarzewo, natomiast drużyna Orła uda się na trudny teren do Wronczyna powalczyć o kolejne ligowe punkty.

Orzeł Granowo - NKS Niepruszewo 3:0 (1:0)