III liga

Grupa: II

Data: niedziela, 16 wrzesień 2018 12:00

Lokalizacja: Wronki

We Wronkach z rezerwami Lecha zmierzyła się Polonia Środa Wielkopolska. Po wysokiej porażce z KKS-em Kalisz Polonia szybko chciała zmazać plamę i pokazać że tamten wynik to tylko wypadek przy pracy.

Od samego początku oba zespoły grały szybko i agresywnie chcąc narzucić rywalowi swój styl gry. Już w 3 minucie wykazać się musiał Przemysław Frąckowiak. Po prostym błędzie w środku polu Hubert Sobol znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale górą w tym starciu był bramkarz Polonii. W odpowiedzi z około 25 metrów Karola Szymańskiego próbował zaskoczyć Szymon Zgarda który chciał wykorzystać złe ustawienie bramkarza Lecha, ale piłka mineła bramkę o jakieś pół metra. W 14 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę zgrywa Dariusz Dudka, a z bliska wślizgiem futbolówkę do bramki pakuje Maciej Orłowski. Po stracie bramki to Poloniści częściej utrzymywali się przy piłce i starali się zaatakować bramkę rywali. W 27 minucie przy wślizgu Piotra Skrobosińskiego sędzia dopatrzył się zagrania ręką obrońcy Polonii i podyktował rzut karny dla Lecha. Do piłki podszedł Dariusz Dudka i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Poloniści odpowiedzieli rywalowi w 35 minucie. Błąd przy wyprowadzeniu piłki zrobili lechici. Futbolówkę przejął Jakub Apolinarski, który jeszcze przed polem karnym zwodem położył jednego z obrońców i strzałem w krótki róg pokonał Karola Szymańskiego. Po zdobyciu kontaktowego gola Polonia jeszcze mocniej zaatakowała. Dwoił się i troił w ataku Krzysztof Bartoszak, rozdzielał piłki Igor Jurga, alele lechici mądrze się bronili. Do przerwy utrzymało się skromne prowadzenie Lecha.

Po zmianie stron Polonia rzuciła się na Lecha, przejmując całkowicie inicjatywę na boisku, ale niespecjalnie coś z tego wynikało. W 56 minucie drugą żółtą kartkę w naszym zespole obejrzał Luis Henriquez i Polonia musiała sobie radzić w dziesiątkę. Na domiar złego dla Polonii w 58 minucie lechici podwyższyli swoje prowadzenie a na listę strzelców wpisał się Hubert Sobol. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Filip Marchwiński i ostatecznie Polonia przegrała we Wronkach z Lechem 1:4 i znajduje się w bardzo złej sytuacji w tabeli.

Lech II Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (2:1)

Maciej Orłowski 14, Dariusz Dudka 27 (k.), Hubert Sobol 58, Filip Marchwiński 90 - Jakub Apolinarski 35

Polonia Środa: 12. Frąckowiak – 2. Borucki, 22. Skrobosiński, 25. Henriquez, 23. Kozłowski (46` 31. Wilk), 14. Jurga (65` 21. Chopcia), 8. Zgarda, 10. Kujawa, 3. Buczma, 11. Bartoszak, 19. Apolinarski (86` 9. Pawlak).

Lech II: 1. Szymański – 2. Tomasik, 4. Dudka, 7. Orłowski (83` 20. Adamczak), 8. Norkowski, 9. Kołodziej (65` 11. Marchwiński), 14. Sobol, 15. Pleśnierowicz (46` 5. Skrzypczak), 16. Kryg (53` 8. Friska), 21. Pawlicki, 22. Kaczmarek.

Żółte kartki: Henriquez x2, Borucki, Kujawa, Chopcia – Kołodziej, Orłowski

Czerwona kartka: Henriquez