Grupa: Poznań III

Data: sobota, 15 wrzesień 2018 17:00

Lokalizacja: Luboń

W 5 kolejce trzeciej grupy A-klasy doszło do derbów Lubonia.

Derbów pierwszych, ale nie ostatnich, bo przez spadek Lubońskiego i awans Pogromu w tym sezonie wszystkie trzy kluby z Lubonia spotkały się na jednym poziomie rozgrywkowym. Faworytem pierwszych w tym sezonie derbów na pewno była Stella Luboń. Stella bardzo mocno wzmocniła skład przed tymi rozgrywkami, a w jej szeregach gra chociażby znany z występów w Warcie Poznań - Alain Ngamayama. Stella póki co wygrała wszystkie cztery mecze, a do historii przejdzie wygrana z LZS Wąsowo aż 18:0. W ostatniej serii gier Stella wygrała w Puszczykowie z Lasem 7:0, więc widać, że forma jest na najwyższym poziomie. Luboński po spadku chciałby sie odrodzić i zaczeło się dobrze bo od wygranych z Orłem Rostarzewo i Ogrolem Sielinko, ale dwa ostatnie mecze to dwie porażki. Najpierw w Zbąszyniu z Obrą 1:4, a ostatnio u siebie z Dyskobolią Grodzisk 0:3.

Przed rozpoczęciem spotkania, odbyła się krótka uroczystość wręczenie srebrnych i złotych odznak WZPN dla działaczy Stelli Luboń,którzy od wielu lat aktywnie działają na rzecz klubu. Odznaczenia wręczał Przewodniczący Komisji Odznaczeń Pan Arkadiusz Hirsch.Od samego początku meczu, przewaga była po stronie Stelli. Pierwsza bramka padła w 11 minucie gdy  mocnym uderzeniem z lewej nogi pod porzeczkę popisał się Daniel Baran. W 18 minucie Stella podwyższyła na 2:0 dzięki bramce Jakuba Solarka z rzutu karnego. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 3:0 w 38 minucie finalizując dobre podanie od Alaina Ngamayamy

W drugiej części spotkania obraz gry nie zmienił się, Stella ciągle atakowała, a Luboński ograniczał się do kontr. Na 4:0 wynik podwyższył Daniel Baran w 63 minucie, a wynik ustalił w samej końcówce Jakub Solarek, kompletując hattricka. Stella wygrała więc 5:0 i nie pozostawiła złudzeń, kto w danym momencie rządzi w Luboniu. Z taką grą Stella jest w tym momencie głównym faworytem do wygrania tej grupy i awansu do okręgówki.