Polonia Leszno - Lubuszanin Trzcianka

IV liga

Data: sobota, 15 wrzesień 2018 14:00

Lokalizacja: Leszno

W 9 kolejce IV ligi do Leszna na mecz z Polonią przyjechał Lubuszanin Trzcianka.

Faworyt tego meczu był jeden. Nie może być inaczej, skoro do zespołu z miejsca przedostatniego przyjeżdża lider i główny faworyt rozgrywek z serią siedmiu kolejnych wygranych.

W 10 minucie meczu Łukasz Glapiak uderzył na bramkę gości, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W 24 minucie zgodnie z planem jednak na prowadzenie dzięki bramce sambójczej wyszedł lider z Trzcianki. Po dośrodkowaniu Adama Śniegockiego piłkę do własnej bramki skierował Łukasz Bugzel. Polonia jednak wyrównała jeszcze przed przerwą. W 42 minucie rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Glapiak. Dosłownie chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Polonia mogła wyjśc na prowadzenie, ale strzał Damiana Nowaka, obrońca gości wybił z linii bramkowej. Do przerwy mieliśmy więc 1:1. W 54 minucie wspomniany już Damian Nowak wykorzystał swoją ładne idealne podanie i wyprowadził Polonię na prowadzenie. Polonia naprawdę zasłużyła w pełni na to prowadzenie. Po tej bramce jednak to Lubuszanin zdecydowanie częściej atakował, a Polonia skupiła się w oczekiwaniu na kontry. Lubuszanin walczył, strzelał, ale nic z tego nie wyszło i w Lesznie mogliśmy zapisać niespodziankę.

Lubuszanin po serii siedmiu wygranych znalazł pogromcę, a Polonia pokazała, że jak chce to naprawdę stać ją na dobrą grę i walkę z każdym.

Na koniec serdecznie dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i wręczenie klubowego szalika.

Polonia Leszno - Lubuszanin Trzcianka 2:1 (1:1)