I liga

Ilość widzów: ok.500 (gości ok.20)

Data: sobota, 08 wrzesień 2018 16:00

Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Warta Poznań w meczu 9 kolejki I ligi podejmowała w Grodzisku Wielkopolskim Sandecję Nowy Sącz.

Był to pierwszy domowy mecz Warty po zmianach właścicielskich, podobno juz ostatni rozgrywany w Grodzisku. Już od pierwszych minut na boisku było bardzo ciekawie, a dwie dogodne sytuacje dla Warty miał Łukasz Spławski. Pierwszego gola strzeliła jednak Sandecja. Mateusz Klichowicz w 21 minucie świetnie podał do wybiegającego na wolną pozycję Macieja Małkowskiego, a ten  pewnie umieścił piłkę w siatce. W 43 minucie przed świetną okazją na wyrównanie znalazł się Niklas Zulciak, jednak piłka po jego uderzeniu minęła bramkę. Do przerwy mieliśmy 1:0 dla gości z Nowego Sącza.

Od początku drugiej części spotkania piłkarze Warty ruszyli do ataku chcąc zdobyć wyrównującą bramkę. I udało się to w 54 minucie, gdy  uderzeniem z woleja zza pola karnego popisał się Michał Grobelny. Piłka bez dyskusji wylądowała w siatce i po tym efektownym uderzeniu mieliśmy 1:1. Gra się otworzyła, a oba zespoły stwarzały sobie coraz więcej okazji, a  na nieszczęście dla Warty, jedna z nich dla gości zakończyła sie bramką. Zdobył ją Damian Chmiel w 65 minucie, który wykazał się największym sprytem w zamieszaniu pod bramką po rzucie rożnym. W 70 minucie po rzucie rożnym wyrównał Bartosz Kieliba, ale sędziowie uznali, że w tej sytuacji kapitan Warty był na spalonym i bramka nie została uznana. W 82 minucie za to było praktycznie po meczu, gdy trzecią bramke dla Sandecji zdobył Miłosz Kałahur.

Warta w tym meczu walczyła naprawdę dzielnie i pokazała się z dobrej strony, ale ostatecznie trzy punkty pojechały do Nowego Sącza. Dla Zielonych był to piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa w lidze. Warto jeszcze wspomnieć o małym zgrzycie organizacyjym z wpuszczeniem skromnej grupki kibiców Sandecji. Było przez moment bardzo nerwowo i to, że kibicom gości nie puściły nerwy uratowało sytuację, która mogła zrobić się bardzo nieprzyjemna. Ostatecznie kibice z Nowego Sącza weszli na stadion, ogrodzono ich taśmą i mogli wspierać swoich zawodników dopingiem.

Warta Poznań – Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:1)

Michał Grobelny 54 – Maciej Małkowski 21’, Damian Chmiel 65’, Miłosz Kałahur 82’

Warta : Lis, Kiełb, Szymusik, Kieliba, Onsorge, Fadecki (56’ Biegański), Grobelny, Spławski, Zulciak (69’ Janicki), Marciniak, Kalupa (46’ Sanocki)

Sandecja : Kozioł, Flis, Baran, Basta, Piter-Bucko, Chmiel, Małkowski, Kasprzak (88'Kanach), Kałahur, Gabrych (84'Dudzic), Klichowicz (90'Manojan).

Żółte kartki: Fadecki, Spławski, Kieliba, Grobelny, Marciniak(Warta) – Gabrych(Sandecja)

Sędzia: Tomasz Marciniak  Asystenci: Krzysztof Nejman, Jakub Wójcik

Warta Poznań-Sandecja Nowy Sącz 1-3. (1)
Warta Poznań-Sandecja Nowy Sącz 1-3. (2)
Warta Poznań-Sandecja Nowy Sącz 1-3. (3)
Warta Poznań-Sandecja Nowy Sącz 1-3. (4)
Warta Poznań-Sandecja Nowy Sącz 1-3. (5)
Warta Poznań-Sandecja Nowy Sącz 1-3. (6)
Warta Poznań-Sandecja Nowy Sącz 1-3. (7)