Grupa: Poznań Wschód

Data: niedziela, 09 wrzesień 2018 11:00

Lokalizacja: Plewiska

W niedzielny poranek w Plewiskach Szturm Junikowo podejmował rezerwy Polonii Środa Wielkopolska.

Obie ekipy po trzech spotkaniach maja na koncie po jednej wygranej i dwóch porażkach. Szturm wygrał z Wielkopolską Komorniki, a Polonia wygrała z Phytopharmem Klęka. Obie ekipy na pewno miały więc poważną chęć zdobycia kolejnych punktów, aby nie tracić kontaktu z górną połową tabeli.

Od początku spotkania to goście narzucili tempo gry zgodnie z przewidywaniami. W  7 minucie sędzia pokazał rzut karny dla gości po faule na Słabikowskim, ale po interwencji sędziego bocznego wycofał się z tej decyzji. Dominacja Polonii nie podlegała dyskusji i mieli oni spokojnie 2-3 sytuacje aby otworzyć wynik tego meczu. W 39 minucie jednak błąd popełnił bramkarz Polonii, gdyż podał piłkę wprost pod nogi Marcina Tydy. Ten nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości i zrobiło sie niespodziewanie 1:0 dla Szturmu.

Druga połowa rozpoczęła się od szybko zdobytej bramki na 1:1. W 48 minucie piłka trafiła do ustawionego w świetle bramki Dawida Puchalskiego, który dobrym uderzeniem nie dał szansy bramkarzowi gospodarzy. Szybko zdobyta bramka wyraźnie napędziła zespół Polonii i w  54 minucie jedno z wielu celnych podań Błaszaka trafiło do Krzysztofa Kaźmierczaka, a ten z około 25 metrów zdobył kapitalną bramkę i goście wyszli na prowadzenie. Szturm przejął po tej bramce inicjatywę, jednak wiele prób zostawało przerywanych jeszcze przed polem karnym nie pozwalając na strzał. Broniąca się Polonia w końcówce wyprowadziła dwie konrty zakończone dwoma bramkami. W 87 minucie po wyjściu sam na sam z bramkarzem Mateusz Stolecki zdobył trzecią bramkę dla Polonii,  a w 90 minucie wynik meczu ustalił Mikołaj Janicki.

Polonia wygrała więc pewnie i w dłuższych fragmentach tego meczu pokazała, że jest ekipą zdecydowanie lepszą od Szturmu.

Szturm Junikowo - Polonia II Środa Wielkopolska 1:4 (1:0)

Marcin Tyda 39 - Dawid Puchalski 48, Krzysztof Kaźmierczak 55, Mateusz Stolecki 87, Mikołaj Janicki 90