Ilość widzów: ok. 200

Data: sobota, 01 wrzesień 2018 15:30

Lokalizacja: Niepruszewo

Po pięciu latach przerwy odbyły się derby Gminy Buk.

W ostatnich derbach na koniec sezonu 2012/2013 Patria wygrała 3:1, ale to był fatalny sezonu dla NKS-u bo zakończony zdobyciem raptem 1 punktu.  Oba zespoły to beniaminkowie w Klasie Okręgowej. Lepiej rozgrywki zaczęła na pewno Patria, która wygrała oba mecze po 3:1 i to na wyjazdach w Konarzewie i w Objezierzu. NKS najpierw przegrał 1:2 w Szamotułach, ale ostatnio już bardzo wygrał 5:1 z Sokołem Duszniki. Na pewno delikatnym faworytem tego meczu była Patria.

Mecz zdecydowanie lepiej zaczął się dla gospodarzy. W 8 minucie meczu lewym skrzydłem ruszył Michał Kubala i jego dośrodkowanie w pole karne wykończył Piotr Palacz wyprowadzając NKS na prowadzenie. Mecz zrobił się nerwowy, także za sprawą sędziego który zaczął trochę się gubić. W 27 mincie Kubala znowu dostał piłke na skrzydle i gdy wszedł w pole karne, wydawało się, że odda strzał na bramkę. Ten jednak sprytnie zagrał nad bramkarzem, i tuż sprzed linii bramkowej głową piłkę do bramki skierował Krystian Olekszy. Podrażniona Patria rzuciła się do przodu i przyniosło to efekt w 43 minucie. Szybko wykonany rzut wolny w środkowej strefie boiska trafił do Tomasza Klameckiego, który ładnie wrzucił piłkę w pole karne, a tam akcję zamknął Paweł Prugar i zdobył gola kontaktowego.

W drugiej połowie konkretnie się rozpadało i gra nabrała trochę przypadku. W 63 minucie po dalekiej wrzutce w pole karne gospodarzy niezrozumienie obrońcy i bramkarza NKS-u wykorzystał Maciej Cieślak, który przytomnym strzalem doprowadził do remisu. Chwilę później dała o sobie znać grupka kibiców gości, która odpaliła trochę pirotechniki. Patria poszła za to za ciosem i w 79 minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Adrian Ślotała. Mieliśmu więc 3:2 dla Patrii i mecz zupełnie nam się odmienił. Po tej bramce swój kibicowski akcent tego meczu pokazali także gospodarze. Poza transem "derby są nasze" także odpalili trochę pirotechniki. NKS-owi jakby dodało to trochę skrzydeł i w 84 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Bartosza Chmielewskiego w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Wojciech Sysiak.

Mecz ostatecznie zakończył się remisem 3:3 i patrząc na przebieg całego spotkania  był to remis zasłużony.