Ilość widzów: ok. 70

Data: sobota, 25 sierpień 2018 15:00

Lokalizacja: Objezierze

Mecz Orkana Objezierze z Patrią Buk zapowiadał się bardzo ciekawie.

W ubiegłym sezonie oba zespoły razem wywalczyły awans z A-klasy, a ich mecze były zacięytymi i świetnymi widowiskami i kończyły się remisami 1:1 i 4:4. Teraz obie ekipy zmierzą się na poziomie okręgówki i patrząc na ich pierwsze mecze to znowu mogą to być rywalizacje niezwykle ważne w kontekście wysokich miejsc w tabeli. Orkan w pierwszej kolejce wygrał 4:0 w Dusznikach, a Patria 3:1 w Konarzewie.

W 21 minucie Patria zaczynała od rzutu wolnego spod własnego pola karnego. Daleko posłana piłka ostatecznie wylądowała tuż przed polem karny Orkanu. Tam kapitalnie na woleju skleił ją Maciej Cieślak i pieknym uderzeniem wyprowadził Patrię na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczeła nam sie od mocnego uderzenia. W piewrszej groźnej akcji piłkę wrzuconą za obrońców Orkanu przejał Maciej Pierzyński i spokojnie podwyższył wynik na 2:0 dla Patrii. W 55 minucie zaatakowany wyprostowaną nogą został bramkarz gości Ryszard Nowak. Pierwotnie sędzia dał Patrykowi Pacholskiemu żółtą kartkę, ale bardzo szybko zmienił decyzję i wyrzucił zawodnika z boiska. Zakrwawiony bramkarz już się nie pozbierał i musiała nastąpić zmiana. Orkan mimo gry w osłabieniu trochę ruszył do przodu i przyniosło to efekt w 77 minucie gdy po rzucie rożnym piłkę do bramki wpakował Tomasz Chudziński. W doliczonym czasie gry jednak to Patria ustaliła wynik a bramkę zdobył Sebastian Zięta.

Patria wygrała więc 3:1 i ma na koncie dwie wygrane i w obu meczach pokazała sie na tyle dobrze, że widać w nich jednego z faworytów do wysokich miejsc w tym sezonie.