JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 606

Puchar Polski

Grupa: okręg Poznań - runda wstępna

Data: sobota, 18 sierpień 2018 17:00

Lokalizacja: Owieczki

Sezon 2018/2019 rozpoczął się dla mnie od meczu WKS Owieczki – Jadwiżański KS Poznań w rundzie wstępnej Okręgowego Pucharu Polski strefy Poznańskiej.

WKS Owieczki to tegoroczny debiutant w Klasie B, ale pojedynki pucharowe nie są mu obce, ponieważ drużyna grała już w tych rozgrywkach w sezonie 2016/2017. Ich przygoda zakończyła się wówczas na drugiej rundzie, najpierw wyeliminowali Wełniankę Kiszkowo wygrywając 3:0, by później polec z Liderem Swarzędz 1:4. Również dla poznaniaków tegoroczna edycja jest drugim podejściem w pucharze, jednak o pierwszym występie chcieliby pewnie jak najszybciej zapomnieć. W poprzednim sezonie dostali ostre lanie od Meblorza Swarzędz przegrywając 1:9.

Sobotni pojedynek od samego początku pokazał, kto będzie nadawał ton tej rywalizacji. Po strzale zawodnika Owieczek piłkę na rzut rożny odbił bramkarz gości, by już w 70. sekundzie meczu wyciągnąć ją z bramki. Z rzutu różnego dośrodkował Jakub Kierzek, a ustawiony przy „pierwszym słupku” defensor Jadwiżańskiego kolokwialnie mówiąc machnął się i piłka ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do siatki. 10 minut później było już 2:0 dla gospodarzy, a futbolówkę po zamieszaniu w polu karnym do bramki wpakował Marcin Kamiński. Wkrótce potem kolejny atak WKS-u przyniósł im kolejne trafienie. Na 3:0 podwyższył strzałem zza pola karnego Patryk Mendyk. Po zdobyciu trzeciej bramki miejscowi znacznie spuścili z tonu, ale i przyjezdni nie zachwycali, co więcej mieli spore problemy by przedostać się pod pole karne bramki strzeżonej przez Jarosława Banaszaka. W końcowych fragmentach pierwszej części jeszcze raz zaatakowała ekipa z Owieczek i ponownie to się opłaciło. Szewczyk oddał strzał w światło bramki i gdy wydawało się, że golkiper gości zdoła obronić uderzenie, to niefortunnie głową interweniował defensor Jadwiżańskiego, który zmylił własnego bramkarza.

Drugie 45 minut ku zaskoczeniu lepiej rozpoczęła ekipa z Poznania. W 48. minucie sędzia odgwizdał rzut wolny, a do piłki ustawionej ok. 20 m. od bramki podszedł Jędrzej Zieliński i kapitalnym strzałem zaskoczył bezradnego Banaszaka, który nawet nie próbował interweniować w tej sytuacji. Bez wątpienia ten gol był ozdobą tego spotkania. W 64. minucie WKS prowadził już tylko dwoma bramkami. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zupełnie nieobstawiony Piotr Bajan skierował piłkę z bliska do siatki rywali. Nadzieja wśród graczy Jadwiżańskiego na doprowadzenie do remisu trwała zaledwie 4 minuty, ponieważ w 68. minucie znów nie popisał ich obrońca, który wpakował piłkę do własnej bramki. W ostatnich minutach gry gości dobił wprowadzony w drugiej połowie Radosław Schmidt, a dzieła zniszczenia dokończył ten, który je rozpoczął, czyli Jakub Kierzek.

Tym samym WKS Owieczki w pewnym stylu awansował do 1. rundy, gdzie czeka już na niego zespół Przemysława Poznań, to spotkanie odbędzie się 5 września, a już trzy dni później dojdzie do rewanżu z Jadwiżańskim KS, tyle że tym razem już w ramach 3 kolejki rozgrywek B-klasy.

WKS Owieczki - Jadwiżański KS Poznań 7:2 (4:0)

Jakub Kierzek 2, 88, Marcin Kamiński 12, Patryk Mendyk 15, samobójcza 44, 68, Radosław Schmidt 84  - Jędrzej Zieliński 48, Piotr Bajan 64