Grupa: II

Data: sobota, 18 sierpień 2018 17:00

Lokalizacja: Gniezno

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań grupy II trzeciej ligi Mieszko Gniezno podejmował Polonię Środa Wielkopolska.

W tym spotkaniu trudno było wskazać faworyta. Z jednej strony goście otwarcie mówią, że interesuje ich wygrana w lidze, a z drugiej Gnieźnianie mają na tyle mocny skład, że też mogą rozdawać karty.

Od środka mecz zaczęli goście, jednak to Mieszko pierwszy doszedł do głosu. Już w siódmej minucie bramkę strzelił Marcin Trojanowski dając biało-niebieskim prowadzenie strzałem z dystansu. Na tym Gnieźnianie nie poprzestali, szukając wciąż okazji do pokonania Przemysła Frąckowiaka. Jednak w 15 minucie po zamieszaniu górą był bramkarz Polonii, chwilę później Mieszkowcom zabrakło wykończenia, a przy trzeciej próbie piłka trafiła w golkipera. W 24 minucie szkolny błąd popełnił Szymon Lewandowski łapiąc piłkę poza polem karnym, za co ukarany został żółtą kartką. Goście mieli doskonałą okazję na wyrównanie, jednak strzał z rzutu wolnego poszybował obok bramki. W 28 minucie potężnie uderzył doskonale znany w Wielkopolsce Luis Henriquez. Ten strzał poszybował nad gnieźnieńską bramką. Najlepszą okazję do wyrównania goście mieli w 34 minucie, jednak strzał najpierw wybił z linii bramkowej jeden z obrońców, a dobitkę wybronił golkiper. Po chwili z kontrą wyszli Mieszkowcy, ale piłka tylko otarła się o poprzeczkę i opuściła plac gry. Tuż przed przerwą żółtą kartką ukarany został Radosław Mikołajczak z Mieszka.

W 48 minucie kapitalną interwencją po strzale Krzysztofa Bartoszaka popisał się Lewandowski. Chwilę później ten sam zawodnik pewnie złapał piłkę po rzucie rożnym. Sześć minut później boisko opuścił Apolinarski z Polonii, którego zastąpił Gajda. Z kolei w 57 minucie instynktowną obroną wykazał się Frąckowiak, który odbił nogą strzał z trzech metrów. W 63 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia Dawid Błażejczyk wskazał na jedenasty metr po rzekomym faulu na jednym z gospodarzy. O ile arbiter główny stojąc za zawodnikami mógł nie zauważyć, że przewinienia nie było, to powinien widzieć to sędzia liniowy. Gnieźnianie skorzystali z prezentu, a rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Bzdęga i było już 2:0.

W 66 minucie dokonali trzeciej zmiany, Chopcia zastąpił Wilka. Dwie minuty później żółtą kartkę obejrzał Jurga z Polonii. W 73 minucie Mieszko za sprawą Gracjana Goździka prowadził już 3:0. Trzy minuty później prowadzenie gospodarzy mogło być jeszcze wyższe, piłka jednak tylko otarła się o słupek. Ostatni kwadrans spotkania upłynął pod znakiem kartek i zmian personalnych na boisku.  Już w doliczonym czasie gry arbiter ponownie wskazał na jedenasty metr przed bramką gości. Wykonawcą karnego był Gracjan Goździk, jednak jego strzał poszybował nad bramką.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0, co biorąc pod uwagę ambitne plany ekipy ze Środy Wielkopolskiej jest sporą sensacją.

Plusy spotkania:
Zespołowa gra gospodarzy. Każdy z zawodników harował na boisku i dołożył swoją cegiełkę do ostatecznego wyniku.

Minusy spotkania:
Można odnieść wrażenie, że goście po niedawnym finale okręgowego Pucharu Polski zlekceważyli Gnieźnian, za co zostali skarceni
Pierwszego rzutu karnego nie powinno być. Mieszko był w tym meczu lepszym zespołem, jednak bramka na 2:0 na pewno wpłynęła na dalszą część meczu.

Zawodnik meczu: Szymon Lewandowski. Młody bramkarz Gnieźnian fatalnie zachował się łapiąc piłkę poza polem karnym, to jednak w dalszej części meczu kilka razy uratował swój zespół świetnymi interwencjami.

Mieszko Gniezno - Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (1:0)

Marcin Trojanowski 7, Tomasz Bzdęga 62 (k.), Gracjan Goździk 74

Mieszko : Lewandowski – Steinke, Pająk, Bzdęga (84`Ławniczak), Konieczny (89`Panowicz), Goździk, Kaliszan, Radomski, Trojanowski (85`Wolkiewicz), Maksymiv, Mikołajczak

Polonia: Frąckowiak – Henriquez, Skrobosiński, Stańczyk (46`Borucki), Kozłowski, Jurga (78`Wujec), Zgarda, Wilk (65`Chopcia), Buczma, Apolinarski (55`Gajda), Bartoszak.