Grupa: II

Ilość widzów: ok. 100

Data: niedziela, 12 sierpień 2018 17:00

Lokalizacja: Stęszew

W końcu wznowiliśmy rozgrywki piłkarskie w naszym regionie. Po krótkiej wakacyjnej przerwie między sezonami, w Stęszewie doszło do historycznej chwili, bowiem po raz pierwszy rozegrano mecz w ramach Ligi Międzyokręgowej.

Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które w ubiegłym sezonie zajęły szóste miejsce w okręgu poznańskim i leszczyńskim.  Nie zawiodła  tego dnia publiczność, która licznie zasiadła na nowej, krytej trybunie stadionu przy ulicy Trzebawskiej.

Punktualnie o godzinie 17.00 arbiter główny spotkania, Pan Sebastian Lorek dał sygnał do rozpoczęcia zawodów. Początek piłkarskich zmagań, nie mógł napawać optymizmem. Sporo długich, niecelnych podań kończyło się wyjściem futbolówki na aut. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a każde próby skonstruowania akcji ofensywnej, po dwóch- trzech podaniach skutecznie przerywały formacje obronne, zarówno gości jak i miejscowych. Pierwszą dobrą okazję do zdobycia gola mieli gracze z  Oborzysk. Po akcji prawą strona, długim podaniem do napastnika, gracz przyjezdnych znalazł się przed polem karnym w obecności tylko jednego obrońcy, który mimo wszystko skutecznie wypchnął rywala w lewy róg skąd oddany strzał nie mógł zagrozić bramce Lipna. Chwile potem kolejna okazja Oborzysk. Tym razem przyjezdni próbowali szczęścia z rzutu rożnego, jednak po raz kolejny nieskutecznie. W odpowiedzi Lipno po wyrzucie piłki z autu na wysokości „jedenastki” oddało mocny strzał, lecz sporo nad poprzeczką. W trzydziestej minucie spotkania sędzia zarządził kilku minutową przerwę na uzupełnienie płynów. Gdy wydawało się, że od tego momentu zawodnicy nabiorą nowych sił a samo spotkanie trochę się ożywi, tempo meczu siadło totalnie. Końcowe minuty pierwszej odsłony ciągnęły się niemiłosiernie i gdy wszyscy myślami byli już w szatni to w 44 minucie Tomasz Woźniak pociągnął kilka metrów samotnie i atomowym strzałem z przed pola karnego pokonał bramkarza przyjezdnych. Takim sposobem Lipno dość niespodziewanie schodziło na przerwę prowadząc.

Zawodnicy LZS-u wyszli na drugą połowę wyraźnie podminowani stratą bramki „do szatni”. Utrata gola była tym bardziej dotkliwa, że był to pierwszy celny strzał na bramkę w meczu!  Gdyby tego było mało to na początku drugiej odsłony wyraźnie oszołomieni goście stracili kolejnego gola za sprawą Artura Witkowskiego. Drugi strzał w światło bramki i drugi gol! Dopiero po tej stracie gracze z Oborzysk zaczęli realizować polecenia trenera i skutecznie wzięli się za odrabianie strat. Już w kolejnej akcji mogli oni zdobyć kontaktowego gola, po groźnej kontrze udało się wywalczyć tylko rzut rożny. Kolejne minuty to całkowita dominacja gości którzy zepchnęli Lipno do głębokiej obrony. Sam mecz w końcu nabrał rumieńców a szybkie akcje przenosiły się z bramki pod bramkę.  Gol dla przyjezdnych wisiał w powietrzu po licznych rzutach wolnych z przed pola karnego i rożnych jednak brakowało przysłowiowej „kropki na i”. W 80 minucie spotkania bramkarz Lipna ratuje swój zespół przed utratą gola, popisując się efektowną paradą. Kolejne minuty uciekały i stawało się pewne, że gospodarze tego meczu nie przegrają. Dopiero w doliczonym czasie gry efektownym strzałem z woleja Łukasz Kamiński z LZS-u trafił na 1:2, jednak była to ostatnia akcja meczu i chwilę później arbiter z Rawicza kończy spotkanie.

Udana inauguracja ligi w Stęszewie, choć ze stylu gry na pewno nie można być zadowolonym. W kolejnych meczach przed Lipnem o wiele trudniejsze zadanie gdyż staną naprzeciw spadkowiczom z IV ligi: Koronie Piaski i Gromowi Plewiska. Natomiast LZS Juna-Trans podejmie u siebie kolejny zespół z okręgu poznańskiego - Płomień Przyprostynia i będzie mieć okazję do zrehabilitowania się.

Lipno Stęszew - LZS Juna-Trans Stare Oborzyska 2:1 (1:0)