Data: sobota, 11 sierpień 2018 16:00

Lokalizacja: Międzychód

W drugiej kolejce IV ligi Warta Międzychód podejmowała u siebie Sokoła Pniewy.

Faworytem bez wątpienia była Warta, która nie ukrywa, że chce włączyć się nawet do gry o awans do III ligi. Sokół to beniaminek, którego celem raczej będzie spokojne utrzymanie niż walka o wyższe cele. W pierwszej kolejce obie ekipy bezbramkowo zremisowały na wyjazdach.

Pierwsza połowa w tym meczu przebiegała pod dyktando Warty, ale bramek w tej części gry nie zobaczyliśmy. Druga przebiegała podobnie i Warta miała spokojnie 65% posiadania piłki, ale bramki zaczęli strzelać goście. Pierwsza padła w 72 minucie gdy po kapitalnym podaniu za obrońców piłkę przejął Bartłomiej Graczyk. Nawinął jeszcze w polu karnym jednego obrońcę i po długim rogu posłał piłkę do bramki Warty. Kwadrans piłkę bliżniacza sytuacja. Warta tworzyła akcję i piłkę w polu karnym stracił Jakub Budzyń. Obrońca Sokoła posłał długą lagę na drugą stronę boiska, a ta jeszcze niefortunnie skozłowała przed Mariuszem Woźniakiem. Dzięki temu ponownie Graczyk znalazł się w idealnej sytuacji, minał bramkarza i do pustej bramki ustalił wynik meczu. Na sam koniec meczu rzut karny próbował wymusić Budzyń, za co sędzia pokazał zawodnikowi z Międzychodu drugą żółtą kartkę i Warta skończyła ten mecz w osłabieniu.

Sokół wygrał więc ten mecz 2:0 i jest to niewątpliwie spora niespodzianka. Z przebiegu meczu nie da się ukryć, że to Warta miała sporą przewagę. Zabrakło jednak skuteczności, czego odmówić w tym meczu nie można było gościom z Pniew.