Mecz towarzyski

Data: sobota, 07 lipiec 2018 11:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

W kolejnym spotkaniu towarzyskim tego lata piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku zespół Chrobrego Głogów.

Od samego początku spotkanie toczone było w bardzo szybkim tempie a akcje przenosiły się to pod jedną to pod drugą bramkę. W szeregach gospodarzy szczególnie aktywny był Michał Górzyński(wychowanek Polonii, testowany obecnie w klubie), który co chwile nękał na boku boiska swoimi rajdami obrońców Chrobrego. Pierwszą groźną akcję przeprowadził Chrobry w 14 minucie. Po dośrodkowaniu z boku boiska z około 10 metrów uderzał Konrad Kaczmarek, ale Łukasz Spychała zdołał sparować to uderzenie na poprzeczkę i tym samym zażegnał niebezpieczeństwo. W odpowiedzi bokiem boiska przedarł się Igor Jurga i podał piłkę do Matusza Dunaja, który ładnym strzałem w samo okienko pokonał bramkarza Chrobrego. W 20 minucie Polonia była bliska podwyższenia prowadzenia, ale zaskakujące uderzenie Szymona Zgardy minimalnie minęło lewy słupek bramki. W 30 minucie piłka nieoczekiwanie w polu karnym znalazła się pod nogami Górzyńskiego, ale jego uderzenie bramkarz Chrobrego zdołał sparować na rzut rożny. Minutę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Michał Ilków – Gołąb, ale piłkę pewnie złapał Łukasz Spychała. W 38 minucie Adrian Chopcia z boku boiska zagrał do Michała Górzyńskiego, niestety uderzenie młodego zawodnika Polonii minimalnie minęło słupek bramki rywali. W samej końcówce pierwszej połowy bliski doprowadzenia do wyrównania był Konrad Kaczmarek, ale jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Łukasza Spychały. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Po zmianie stron w zespole Polonii nastąpiły trzy zmiany. Więcej zmian zanotowaliśmy w zespole rywali, u których na boisku pojawili się między innymi doświadczeni Trytko i Machaj. Jednak obraz gry nie uległ zmianie i to Polonia sprawiała lepsze wrażenie na boisku. Jednak ani jeden ani drugi zespół nie potrafił długo stworzyć klarownych sytuacji pod bramką przeciwnika. Dopiero w 75 minucie zrobiło się naprawdę groźnie pod bramką Polonii, ale po uderzeniu Bartosza Machaja ponownie świetną interwencją wykazał się Łukasz Spychała. W 87 minucie Spychała fauluje jednak wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Chrobrego i sędzia dyktuje rzut karny dla Chrobrego. Do piłki podszedł Przemysław Trytko i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie Polonia zremisowała z Chrobrym 1:1.

Polonia Środa Wielkopolska - Chrobry Głogów 1:1 (1:0)

Mateusz Dunaj 15 - Przemysław Trytko 87 (k.)

Polonia : Spychała – Juchacz, Zgarda, Buczma, Jurga, Machowski, Dunaj, Górzyński, Apolinarski, Wójec, Chopcia. Na zmiany wchodzili: Lorek – Gajda, Skrobosiński, Nowak, Panowicz, Duchowski, Wieczorek, Zając, Błaszak, Walkowiak, Matysiak.

Chrobry: Abramowicz – Ilków–Gołąb, Wasiluk, Michalec, Stolc, Borecki, Nowicki, Kona, Zawodnik testowany, Zejdler, Kaczmarek. Na zmiany wchodzili: Makuchowski – Bach, Wajsak, Machaj, Ratajczak, Pawlicki, Sędziak, Trytko, Zawodnik testowany.