Lipno Stęszew - Błękitni Wronki

Grupa: Poznań Zachód

Data: sobota, 26 maj 2018 17:00

Lokalizacja: Stęszew

Mecz Lipna Stęszew z Błękitnymi Wronki miało wyłonić zespół, który już miał być prawie pewien gry w nowym sezonie w Lidze Międzyokregowej.

Wszystko wskauzje na to, że miesjce w pierwszej szóstce da wspomniany już awans. Przed tym meczem Błękitni zajmowali piąte miejsce, a Lipno szóste. W tle czai się jeszcze Sparta Szamotuły, więc warto było wygrać to starcie.

Mecz długo nie mógł sie rozkręcic i gdy wydawało sie już, że pierwsza połowa zakończy się remisem bezbramkowym to Dawid Gumny zdobył bramke dla gości i to oni prowadzili 1:0. Druga połowa za to bardzo obfitowała w bramki. W 62 minucie Błękitni prowadzili już 3:0 po bramkach Daniela Łuczaka i Macieja Sanockiego. Gdy w 68 minucie Mateusz Leśny zdobył bramke kontaktową dla Lipna wydawało się, że jeszcze mecz może być ciekawy. Szybko jednak te zapędy zostały zamknięte, gdyż Sanocki po niecałych 60 sekundach zdobył czwartą bramkę dla gości. W 75 minucie Sanocki skompletował hattricka, a w 82 minucie swoją drugą bramkę zdobył Łuczak i było 6:1 dla Błękitnych. W samej końcówce Tomasz Dutkiewicz zdobył drugą bramkę dla Lipna i mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla gości.

Dla Lipna po tym meczu zrobiło się gorąco, bo przez wygraną Sparty Szamotuły gracze ze Stęszewa mają już tylko dwa punkty przewagi i gra o awans robi się naprawdę poważna.