JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 593

Orzeł Rostarzewo - Ogrol Sielinko

Grupa: Poznań IV

Data: sobota, 26 maj 2018 14:00

Lokalizacja: Rostarzewo

Jeśli założymy, że Dyskobolia Grodzisk gra w innej lidze, a trochę tak jest, to starcie Orła z Ogrolem to mecz na szczycie grupy IV.

Sytuacja w tej grupie jest mocno stykowa i pomiędzy miejscami 2-5 są raptem cztery punkty różnicy. Jasne jest więc, że mecze między zainteresowanymi drużynami będą tu bardzo istotne. Orzeł Rostarzewo cały czas w tej czołówce się kręci, ale dobra wiosna daje im w tym momencie trzecie miejsce i perspektywy na miejsce drugie. Wiosną poza porażkami z Dyskobolią i Pieczarką Wielichowo nie przegrywają, a są świeżo po efektownej wygranej w Sepnie 5:1. Ogrol Sielinko za to trzyma się na drugim miejscu, ale sporo pomaga im w tym jeszcze bardzo dobra runda jesienna. Wiosną Ogrol trochę wyhamował z formą i przegrał już trzy razy, a już domowe porażki ze Spartą II Szamotuły czy Piastem Jabłonna to jasny dowód, że coś jest nie tak. Ogrol do końca sezonu nie ma łatwego terminarza, więc ewentualna przegrana w Rostarzewie mocno skomplikuje im walkę o awans do A-klasy. Jesienią w Sielinku było 2:1 dla Ogrola.

Mecz od początku był nerwowy i trochę chaotyczny, a z tym chaosem pierwsi lepiej poradzili sobie goście bo w 20 minucie Artur Nowak wyprowadził ich na prowadzenie strzałem głową po rzucie rożnym. Orzeł wziął się wtedy poważniej do roboty i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie dzięki dwóm trafieniom Krystiana Górnego. Najpierw Górny zapakował ładną bramkę z linii pola karnego, a potem wykorzystał rzut karny. Szybko po przerwie wynik poprawił Tymoteusz Konopka, który otrzymał podanie po świetnej indywidualnej akcji Piotra Konopki, po czym minał jednego z obrońców z Sielinka i pewnym strzałem zdobył bramkę.  Orzeł mógł grać spokojniej i kontrolować tempo meczu. W 80 minucie nadzieje chociaż na remis dał gościom ponownie Artur Nowak. Orzeł dowiózł jednak wygraną do końca i dzięki temu zameldował się na drugim miejscu w tabeli. Sytuacja w tabeli nadal jednak jest mocno stykowa i walka o awans trwać tu będzie do samego końca.