Ilość widzów: 27

Data: sobota, 26 maj 2018 14:00

Lokalizacja: Bytyń

Zdecydowanie hit grupy II czekał na nas w Bytyniu. Dogonić Polonii Poznań już się nie da, ale walka o awans jest zażarta, a starcie Czarnych Kaźmierz z Tarnovią III mogło dać odpowiedź na wiele pytań.

Po tym meczu mogliśmy poznać już właściwie drugi zespół, który obok Polonii awansuje do A-klasy. Oczywiście tym zespołem mogli być w przypadku wygranej Czarni Kaźmierz. Czarni wiosną idą póki co jak taran, a wywalili się tylko raz, oczywiście z Polonią Poznań. Poza tym wygrali wszystkie siedem spotkań i równym krokiem idą w kierunku szybkiego powrotu do A-klasy. Podobnym krokiem dość niespodziewanie idzie trzeci zespół Tarnovii. Zespół, który de facto jest zespołem rezerw czwartoligowej Tarnovii radzi sobie naprawdę bardzo dobrze i na ten moment jest na trzecim miejscu. Co prawda ostatnio niespodziewanie przegrali we Wróblewie, ale na ich szczęście potknęli się też Złoci Złotkowo. Tarnovia jest przede wszystkim bardzo skuteczna w ataku bo zdobyła już 84 bramki. Przekonali się o tym chociażby wspomniani Złoci, którzy dwie kolejki temu przyjęli w Tarnowie Podgórnym sześć sztuk do własnej bramki.

Mecz w Bytniu od początku nie był dobrym widowskiem i na pewno ani palące słońce, ani stan murawy nie pomagały. W pierwszej połowie dobre akcje można by zliczyć na palcach jednej ręki. Druga połowa była nieco lepszym spektaklem, ale bramka padła tylko jedna. W 54 minucie złotego gola dla gości zdobył Michał Opałka, który wykorzystał dobre podanie za ostatniego obrońcę. Taranovia do końca meczu nie oddała tego prowadzenia i mogła sobie zapisać do tabeli trzy punkty.

Tarnovia wygrała więc ten mecz i sytuacja za plecami Polonii znowu się mocno wymieszała. Wytypowanie, które dwa zespoły z walczącej trójki zajmą miejsca 2-3 i będą pewne awansu wydaje się na ten moment zadaniem mocno karkołomnym.