Grupa: Poznań III

Data: środa, 23 maj 2018 18:30

Lokalizacja: Opalenica

W środę w Opalenicy zostało rozegrane zaległe spotkanie pomiędzy Promieniem Opalenica, a Orłem Granowo.

Faworytem oczywiście był zespół z Granowa, któy cały czas walczy o awans do Klasy Okręgowej. I to goście mogli mieć mocne wejście w mecz. Sytuacje sam na sam z bramkarzem gospodarzy miał Paweł Rozumek, ale po dobrym podaniu, które otrzymał od Arka Kubickiego nie był w stanie zdobyć pierwszego gola dla Orła. Dobrą interwencją wykazał się golkiper Promienia - Eryk Ławniczak, który skracając kąt strzału napastnikowi z Granowa wybronił ten strzał. Gospodarze mieli duży problem z wyprowadzeniem ataku pozycyjnego, za to groźni naprawdę byli w kontratakach. I właśnie w 30 minucie po stracie piłki przez zespół z Granowa prawą stroną boiska pognał Bartłomiej Fajfer i wpadając w pole karne uderzył po długim słupku wyprowadzając swój zespół na prowadzenie w tym meczu.  Orzeł rzucił się do ataku, ale nie przyniosiło to oczekiwanych skutków i gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się prowadzeniem gospodarzy to w końcu goście zdobyli bramkę. W zamieszaniu podbramkowym dobrze odnalazł się Jacek Kossowski, ale jego strzał z paru metrów po paradzie golkipera gospodarzy ląduje nad bramką na rzucie rożnym. O ile pierwsze wykonanie rzutu z narożnika boiska nie przyniosło rezultatu to już po drugim wbiciu piłki w pole karne Jacek Kossowski nie myli się i z paru metrów pakuje piłkę do bramki gospodarzy. Chwilę później sędzia zakończył mecz i mieliśmy do przerwy 1:1

Druga część spotkania była bliźniaczo podobna do pierwszej. Orzeł cały czas starał się utrzymywać przy piłce, natomiast Promień głównie wychodził z kontrami. W 55 minucie po składnej akcji Orła w dobrej sytuacji znalazł się Paweł Rozumek, ale jego strzał z paru metrów ląduje obok bramki. W 67 minucie po rzucie rożnym zespół z Granowa wyszedł  na prowadzenie w tym meczu. Autorem bramki był stoper Łukasz Fajfer, który ładnym strzałem piętką umieścił piłkę w bramce. Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwony kartonik za faul na skrzydłowym Orła Hubercie Tomczaku otrzymał Adrian Jankowiak i zespół gospodarzy zmuszony był grać do końca spotkania w osłabieniu. Sytuacja dla gości była klarowna – gra w przewadze, prowadzenie w meczu i pietnaście minut do końca. Wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem w 78 minucie piłkę przed polem karnym Orła traci Patryk Sieracki co skrzętnie wykorzystał Bartłomiej Fajfer i strzałem w kierunku długiego słupka Szymona Alkowskiego wyrównuje stan meczu. Orzeł po stracie gola wręcz całkowite zamknął rywala na własnej połowie, ale nie przyniosło to efektu bramkowego i mecz kończy się niespodziewanym remisem 2:2.

Orzeł nie potrafił wykorzystać sytuacji, które sobie wypracował. W sobotę gracze z Granowa jadą do Niepruszewa na absolutny hit tej kolejki. Chcąc poważnie myśleć o awansie warto byłoby tam nie stracić trzech punktów. Promień natomiast jedzie na wyjazd do LZS-u Wronczyn i patrząc na ostatnie poczynania zespołu z Wronczyna wcale nie stoją na straconej pozycji w tym meczu.

Promień Opalenica - Orzeł Granowo 2:2 (1:1)