LSS Ptaszkowo - Orzeł Granowo

W sobotnim meczu na boisku w Ptaszkowie, miejscowy LSS mierzył się z Orłem Granowem. Gospodarze są „czerwoną latarnią” tej ligi, a goście z Granowa cały czas walczą o awans do Klasy Okręgowej.

Mecz pomiędzy tymi drużynami na wiosnę zakończył się zyskującym remisem 2:2. Jak było teraz? Zapraszam do relacji z tego spotkania. Faworytem był Orzeł i to oni od początku spotkania przejęli inicjatywę. Pierwsze dwa strzały oddał właśnie zespół gości, a konkretnie Arek Kubicki i Maciej Alkowski jednak piłka po ich uderzeniach dwukrotnie lądowała wysoko nad bramką. LSS nie miał pomysłu na wykreowanie składnej akcji bramkowej, a ich groźny kontratak wyprowadzony przez skrzydłowego gospodarzy Huberta Fulczyka w porę został zażegnany przez defensora Orła Łukasza Fajfera.  Najlepszą okazją do zdobycia pierwszej w bramki w meczu miał gracz gości – Arek Kubicki. Po dobrym podaniu z głębi pola napastnik Orła mijając w polu karnym bramkarza nie wiedzieć czemu nie uderzył na pustą bramkę, tylko przekładając piłkę z jednej nogi na drugą trafił w boczną siatkę. W końcu w 29 minucie wynik spotkania otworzył Jack Kossowski i było 1:0 dla Orła. Niecałe dziesięć minut później lewą flanką boiska pomknął Hubert Tomczak, który ogrywając po drodze jednego z rywali wpadł w pole karne i został sfaulowany przez zawodnika gospodarzy. Do piłki podszedł Arek Kubicki i pewnym strzałem zdobył drugiego gola dla Orła Granowo.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania Orzeł Granowo zdobył trzecią bramkę. Prostopadłe podanie na prawym skrzydle otrzymał Hubert Tomczak i wyprzedzając defensora gospodarzy w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Orzeł szedł za ciosem i pięć minut później Jacek Kossowski najlepiej odnalazł się w polu karnym i podwyższył na 4:0. Gospodarze wyraźnie stracili ochotę do gry, często faulując swoich rywali. Sędzia główny był pobłażliwy pokazując po kilu groźnych faulach tylko jedną żółtą kartkę. LSS po jednym z stałych fragmentów gry mógł zdobyć bramkę kontaktową. Gapiostwo gości doprowadziło do tego, że w sytuacji z niczego jeden z graczy gospodarzy nie skorzystał z prezentu, gdyż dobrze ustawiony golkiper Orła – Patryk Wiśniewski (który po dłuższej przerwie ponownie stanął pomiędzy słupkami) spokojnie wyłapał futbolówkę.

Przez kolejne dwadzieścia minut Orzeł dwukrotnie poważnie zagroził bramce rywali. Najpierw Arek Kubicki z lewej strony pola karnego minimalnie chybił obok słupka, a następnie w zamieszaniu pod polem karnym sam na sam znalazł się w oko w oko z bramkarzem gości Jacek Kossowski , lecz jednak górą z tego pojedynku wyszedł miescjowy bramkarz - Roman Minge, który ucierpiał w tym starciu po zatrzymaniu piłki na swojej twarzy. Po chwili przerwy jednak mógł kontynuować grę. Dzieła zniszczenia dokończył w tym meczu Arek Kubicki, zdobywając jeszcze dwie bramki dla Orła w ostatnim kwadransie gry. Szczególnie ostatnia bramka mogła się podobać, a konkretnie jego indywidulna akcja – gdzie to po szarży z lewego skrzydła wpadł w pole karne i umiesił mocnym strzałem piłkę w lewym górnym rogu. Ozdobą spotkania była jednak bramka honorowa dla gospodarzy. Po uderzeniu Dariusza Gracza z rzutu wolnego piłki z lewej strony boiska z trochę ponad 20 metrów zdjęła pajęczynę w lewym górnym rogu bramkarza Orła, który choć wyciągnął się jak struna nie dał rady sięgnąć piłki. Chwilę po tej bramce arbiter główny zakończył to spotkanie na wyniku 1:6.

W następnej kolejce LSS Ptaszkowo będzie podejmować Inter Zdrój, czyli dojdzie do swoistych derbów boiska. Natomiast Orła czekają w tygodniu dwa spotkania wyjazdowe – w środę udadzą się do Opalenicy na zaległy mecz z Promieniem, a w sobotę na hit kolejki do Niepruszewa.

LSS Ptaszkowo – Orzeł Granowo 1:6 (0:2)

Dariusz Gracz 89 - Jacek Kossowski 29, 53, Arkadiusz Kubicki 37 (k.), 77, 84 Hubert Tomczak 48