Grupa: Północna

Ilość widzów: ok. 200

Data: sobota, 19 maj 2018 17:00

Lokalizacja: Gniezno

Pewny wygranej w swojej grupie i czekający na baraże o III ligę Mieszko Gniezno podejmował w sobotnie popołudnie Nielbę Wągrowiec.

Już przed meczem było wiadomo, że emocji nie zabraknie, ponieważ gospodarze chcą dograć sezon bez ligowej porażki, natomiast goście potrzebują wygranej, by być pewnym gry w IV lidze w przyszłym sezonie. Od środka zaczęli Gnieźnianie, ale ku zaskoczeniu kibiców to goście zaczęli atakować. Już w 7 minucie oddali pierwszy, chociaż niecelny strzał. Minutę później Wiktor Beśka dwa razy skutecznie interweniował. W 11 minucie piłka kolejny raz minęła słupek gnieźnieńskiej bramki. Z kolei w 13 minucie fatalnie skiksował jeden z obrońców gospodarzy przy próbie wybicia piłki. Na jego szczęście po raz kolejny uratował sytuację Beśka. Minutę później Mieszkowcy mieli pierwsze okazje do zdobycia gola. Najpierw po strzale z dystansu piłka odbiła się od jednego z przyjezdnych i wyszła na róg, a chwilę po jego wykonaniu piłkę instynktownie obronił golkiper gości. W 18 minucie goście mogli wyjść na prowadzenie po fantastycznym rajdzie jednego z piłkarzy, ale w sytuacji sam na sam ponownie górą był świetnie dysponowany tego dnia gnieźnieński bramkarz. Minutę później podobną akcję przeprowadzili Mieszkowcy i tak jak wcześniej górą był bramkarz. W 26 minucie padła pierwsza bramka dla gospodarzy, a wynik otworzył Adam Konieczny. Był to setny gol dla Mieszka w tym sezonie w rozgrywkach ligowych. Minutę później mogło być 2:0, ale piłka odbiła się od lewego słupka. Na zmianę wyniku nie trzeba było jednak długo czekać, bo już w 28 minucie na listę strzelców wpisał się Damian Pawlak. Od tego momentu gospodarze przejęli inicjatywę, jednak po drodze żółtą kartkę obejrzał jeszcze Adam Konieczny. Z kolei w 42 minucie arbiter Przemysław Czajka ukarał żółtą kartką kapitana gospodarzy Michała Steinke. Dwie minuty później piłka znów wylądowała w siatce gości, jednak gol nie został uznany, sędzia liniowy zasygnalizował spalony. Tak zakończyła się pierwsza część tego spotkania

Druga połowa zaczęła się niemrawo. Mieszkowcy wyraźnie zwolnili, goście nie mieli pomysłu na grę, a wyjątkowy jak na maj upał nie zachęcał do forsowania bramki rywala. Długo nie działo się nic ciekawego, walka toczyła się w środku pola, a w międzyczasie żółtą kartkę obejrzał Dawid Urbaniak z Mieszka. Nic nie zapowiadało tego, co miało nastąpić później. W 66 minucie na 3:0 wynik podwyższył Adam Konieczny i była to woda na młyn gospodarzy. Mieszkowcy ruszyli do zmasowanego ataku, a kibice zobaczyli prawdziwy festiwal strzelecki. W 72 minucie bramkę na 4:0 zdobył Adrian Goździk. W 84 minucie na 5:0 podwyższył Tomasz Kaźmierczak. Minutę później gospodarze obejrzeli czwarty żółty kartonik, a ukarany nim został Miłosz Brylewski. W 87 minucie było już 6:0 za sprawą Damiana Pawlaka. Z kolei w 88 minucie piękną zespołową akcją gospodarze ośmieszyli obrońców i bramkarza Nielby, a wynik spotkania na 7:0 ustalił Filip Kruczyński.

Taki wynik przy dzisiejszych wygranych Kotwicy Kórnik i Unii Swarzędz mocno komplikuje sytuację Nielby, która teraz chcąc utrzymać się w IV lidze musi liczyć na wygraną Mieszka w barażach, a także śledzić sytuację w III lidze bo niekoniecznie miejsce siódme musi dać 100% utrzymanie.

Mieszko Gniezno - Nielba Wągrowiec 7:0 (2:0)

Adam Konieczny 26, 66, Damian Pawlak 28, 84, Gracjan Goździk 72, Tomasz Kaźmierczak 84, Filip Kruczyński 88

Plusy spotkania:

Konsekwencja w taktyce Gnieźnian. Mimo początkowej przewagi Nielby gospodarze robili swoje, co przyniosło im okazałe zwycięstwo.

Mieszko wreszcie potrafiło zagrać na zero z tyłu.

Minusy spotkania:

Podejście trenerów Nielby, Radosława Kołackiego i Przemysława Arendta do meczu. Przez większość meczu mieli tylko pretensje do swoich piłkarzy, a gdy ich gra się posypała nie mieli dla nich żadnej sugestii. Tak się nie zdobywa punktów i szacunku w drużynie.