Data: czwartek, 17 maj 2018 18:30

Lokalizacja: Zaniemyśl

Już w czwartek swój ligowy mecz zagrały Kłos Zaniemyśl i Piast Kobylnica.

Dla obu ekip to było bardzo ważne starcie. Kłos ma tylko punkt przewagi nad ostatnim Lubońskim KS, a Piast ciągle jest w grze o awans do Ligi Międzyokręgowej.

Goście byli więc faworytem i szybko to udowodnili. W 2 minucie prostopadłą piłkę na bramkę zamienił najlepszy strzelec Piasta - Marek Kulczak. Parę miut później bramkę głową zdobył Piotr Reszela i szybko mieliśmy 0:2. Taki wynik utrzymał się do przerwy chociaż Kłos miał swoje szanse, bo trafił choćby w poprzeczkę.

Druga połowa to nie było zbyt dobre widowsko. Ożywiło sie trochę w 63 minucie, gdy czerwoną kartkę zobaczył bramkarz miejscowych - Łukasz Szymkwowiak  za zagranie piłki ręką poza polem karnym. Piast kończył w 10-tkę, a ładnie rzut wolny wykonał Maciej Kmieciak i mieliśmy 0:3. Piast dobił rywala w końcówce, gdy między 84 a 88 minutą zdobył trzy bramki. Kolejno do bramki gospodarzy trafiali Kulczak, Michał Gorczyca i ponownie Kulczak, który skompletował tym samym hattricka.

Piast dzięki tej wygranej minał w tabeli Concordię Murowana Goślina i nadal jest w grze o awans. Kłos musi się mocno pilnować, ale jak tak dalej pójdzie to mecz ostatniej kolejki Kłos - Luboński może być meczem o życie dla tych drużyn.

Kłos Zaniemyśl - Piast Kobylnica 0:6 (0:2)

Marek Kulczak 2, 84, 88, Piotr Reszela 8, Maciej Kmieciak 65, Michał Gorczyca 86