Obra Kościan - LKS Gołuchów

Puchar Polski - Wielkopolska - ćwierćfinał

Data: środa, 09 maj 2018 17:00

Lokalizacja: Kościan

W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu województwa Obra Kościan podejmowała LKS Gołuchów.

Faworytem tego meczu wydawała sie byc Obra, chociaż dobrze grającego wiosną LKS-u Gołuchów lekceważyć nie można było.

W 20 minucie Obra wyszła na prowadzenie po strzale Tomasza Marcinkowskiego, który dobił uderzenie Igora Rudawskiego. Obra dalej była w tym meczu stroną przeważającą, i chociażby raz piłka wylądowała na poprzeczce. Końcówka meczu była jednak zabójcza ze strony gości. W 71 minucie tuż przed polem karnym, po faulu Jakuba Płotkowiaka sędzia podyktował rzut wolny, a ten Grzegorz Kuś pięknie wykorzystał. Na siedem minut przed końcem spotkania zespół z Głuchowa objął prowadzenie po bramce Krystiana Benuszaka, a ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu na 3:1.

LKS Gołuchów w półfinale zagra z Lubuszaninem Trzcianka. Na wygranego z tego meczu czeka już w finale Polonia Środa Wielkopolska.

Obra Kościan - LKS Gołuchów 1:3 (1:0)