Akademia Reissa - Sokół Rakoniewice

Grupa: Poznań Zachód

Ilość widzów: 15

Data: niedziela, 06 maj 2018 20:00

Weekend z piłką nożną w wydaniu lokalnym postanowiłem zakończyć w Baranowie, gdzie AP Reissa podejmowała Sokoła Rakoniewice. Gospodarze cały czas walczą o miejsce w pierwszej piątce, natomiast goście już tylko z matematycznymi szansami na awans do nowej klasy rozgrywkowej.

Pierwsze 20 minut spotkania to bardzo ostrożna gra z obu stron. Sporo walki w środku pola, jednak mało sytuacji podbramkowych. Dopiero w 19 minucie pierwsza groźna okazja dla ekipy przyjezdnych i od razu bardzo skuteczna. Adam Marciniak podaje do Oskara Wajsa, który ma sporo miejsca na 18 metrze i oddaje mierzony strzał w okienko bramki Sebastiana Lorka. Golkiper Akademii pomimo ofiarnej interwencji nie zdołał sięgnąć piłki i zespół z Rakoniewic prowadził 1:0. Stracona bramka jeszcze bardziej zmobilizowała gospodarzy do zdobycia bramki wyrównującej. Akcje miejscowych napędzał Mateusz Malczyk, jednak pod bramką brakowało juz skuteczności jego kolegom. Sokół prowadząc na ciężkim terenie lekko się wycofał i czekał na swoje okazje z kontrataków. Najdogodniejszą okazję dla Akademii w pierwszej połowie miał Szymon Czerwiński, który po dokładnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła uderzył głową z 7 metra, ale nie zaskoczył tym strzałem Patryka Borowczaka. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę rzut wolny w środkowej strefie boiska dla gości, centra w pole karne, a tam najprzytomniej w podbramkowych zamieszaniu zachowuje się Adam Marciniak i strzela gola do szatni. 2:0 dla Sokoła do przerwy.

Drugie 45 minut ze sporą werwą rozpoczęli zawodnicy APR. Wyszli na rywala wysokim pressingiem, który w rezultacie przynosił im sporo odbiorów piłki. Problem pojawiał się dopiero w momencie końcowej fazy akcji z jej finalizacją. Goście mając dwubramkowe prowadzenie z dużym spokojem czekali na to co zrobi rywal, no i w końcu się doczekali. Bartosz Ciarkowski dośrodkowuje z rzutu wolnego wprost na głowę Krzysztofa Karpika i mamy 2:1. Mocne wejście młodego rezerwowego gospodarzy, który zaledwie 2 minuty wcześniej zameldował sie na placu gry. Ekipa z Baranowa dążyła za wszelką cenę do zdobycia kolejnego gola, trener Jankowski przeszedł na wariant z trzema obrońcami. Faktycznie miejscowi stwarzali sobie coraz więcej okazji, ale z drugiej strony narażali się na kontrataki Sokoła. Po jednym z nich w sytuacji sam na sam z golkiperem Akademii stanął Adrian Gracz, ale górą z tego pojedynku wyszedł Sebastian Lorek utrzymując tym samym swoich kolegów nadal w grze. Niewykorzystane okazje lubią się jednak zemścić, podobnie było i w tym meczu. W 82 minucie świetnym technicznym strzałem popisał się Mateusz Kamiński doprowadzając do wyrównania. Remis nie zadawalał jednak gospodarzy, którzy walczyli do końca o pełną pulę. Piłkę meczową w doliczonym czasie gry miał Piotr Janicki, jednak jego strzał głową minął bramkę gości z Rakoniewic i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Spotkanie z gatunku tych miłych dla oka. Toczone w przyzwoitym tempie. Zawodnicy Akademii wrócili z dalekiej podróży i pokazali co znaczy gra do końca. Porażka w tym spotkaniu znacznie skomplikowała by ich cel na ten sezon, a tak udało wyrwać się przynajmniej ten 1 jakże cenny punkt. Drużyna Sokoła pomimo dobrej pierwszej połowy zbyt szybko przeszła do bronienia dwubramkowej zaliczki, co zemściło się na nich w końcówce spotkania. W najbliższy weekend obie drużyny czekają nie lada wyzwania. Do Rakoniewic przyjedzie wicelider z Pniew, natomiast Akademia jedzie na ciężki teren do Stęszewa.

AP Reissa : Sokół Rakoniewice 2:2 (0:2)

K. Karpik (62'), M. Kamiński (82') - O. Wajs (19'), A. Marciniak (43')

AP Reissa: S. Lorek, B. Ciarkowski, Sz. Kłosiński, M. Malczyk, K. Pieczarka, Sz. Czerwiński, R. Bogusz (M. Kamiński 38'), M. Niemczyk (M. Patalas 85'), P. Janicki, A. Wartecki (K. Karpik 60'), P. Pawlak.

Sokół Rakoniewice: P. Borowczak, M. Kaczmarek (M. Śledź 70'), O. Wajs, T. Utrata, A. Szczygieł, T. Mikołajczak, A. Marciniak (Ł. Dembowiak 90'), P. Lipiński, J. Flieger, A. Miecznikowski, A. Gracz.