Ilość widzów: ok. 70

Data: niedziela, 06 maj 2018 14:00

Lokalizacja: Kiszkowo

Na zakończenie piłkarskiej majówki Meblorz Swarzędz wybrał się do Kiszkowa na spotkanie z tamtejszą Wełnianką.

Gospodarze w tym sezonie zawodzą. Zajmują 11 miejsce z 9 punktami i najprawdopodobniej do końca sezonu pozycji tej nie zmienią. Goście pewnie zmierzają do A-klasy, a mecz w Kiszkowie miał być kolejnym krokiem do upragnionego awansu.Ładna pogoda przyciągnęła na stadion ok. 70 osób. Na ostatnim meczu pomiędzy tymi drużynami kibice Wełnianki przyjechali do Gruszczyna, wywiesili fanę, prowadzili doping i odpalili nawet pirotechnikę. Liczyłem, że na meczu u siebie będzie podobnie, jednak tym razem pojawiła się grupa obserwująca, a nie dopingująca. O atmosferę zadbali goście, którzy oprócz wspierania drużyny zorganizowali sobie przy trybunie grilla i w rodzinnej atmosferze spędzili ostatnie chwile majówki.

Spotkanie rozpoczęło się podobnie jak w rundzie jesiennej. Wtedy Meblorz szybko strzelił 2 bramki i wydawało się, że mecz jest już wygrany. Co stało się dalej? Odsyłam do relacji http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1416-meblorz-swarzedz-welnianka-kiszkowo. Tym razem w 3 minucie piłkę przed polem karnym dostał Bartosz Wrębiak, który mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. To była debiutancka bramka pomocnika Meblorza. Pięć minut później po kolejnej okazji piłka wylądowała za bramką po wybiciu jednego z gospodarzy. Do rzutu rożnego podszedł tradycyjnie Patryk Kucharski. Dośrodkował… i umieścił piłkę w bramce. W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Gospodarze również ruszyli do ataków stwarzając sobie kilka okazji. W 15 minucie po kontrataku Wełnianka miała doskonałą szansę, jednak piłka poleciała nad bramką gości. W ekipie Meblorza już w pierwszej połowie mieliśmy dwie zmiany z powodu kontuzji. Jeśli doliczyć do tego uraz, którego przed pierwszym gwizdkiem nabawił się jeden z gości to sytuacja swarzędzan robiła się nieciekawa. Pierwsza połowa dobiegała do końca, kiedy na strzał z dystansu zdecydował się Damian Tonak. Wydawało się, że bramkarz nie powinien mieć problemu ze złapaniem piłki, ta wyleciała mu jednak z rąk i pokulała się do bramki. Do przerwy Meblorz prowadził 3-0!

Druga połowa nie była już tak emocjonująca. Przynajmniej jej pierwsza część. Swarzędzanie mieli kolejne problemy z kontuzjami i wykorzystali wszystkie zmiany już do 70 minuty. Wełnianka próbowała zmniejszyć stratę i muszę przyznać, że ich gra wyglądała naprawdę dobrze. Zawsze jednak czegoś brakowało. Ostatniego podania, wykończenia, czasami szczęścia. Straty pod polem karnym Meblorza skutkowały kontratakami gości. Z szybkimi skrzydłowymi ze Swarzędza nie potrafiła sobie poradzić defensywa Wełnianki, przez co sędzia w ciągu ostatniego kwadransa podyktował aż trzy rzuty karne! Goście wszystkie trzy wykorzystali: najpierw trafił Kacper Sobota, później Patryk Kucharski, a do ostatniej jedenastki podszedł bramkarz Meblorza - Łukasz Maćkowiak! W międzyczasie do bramki gości trafili w końcu gospodarze. W 79 minucie bramkę honorową strzelił Sebastian Żelazny.

Ciężko mi zrozumieć dlaczego Wełnianka ma tak mało punktów. Oglądałem w tym sezonie dużo zespołów B- klasowych i na ich tle kiszkowianie wyglądają naprawdę dobrze. Wierzę, że jeszcze w tym sezonie uda się Wełniance zdobyć kilka punktów, a w kolejnym wrócą na odpowiednie tory, odpowiadające ich potencjałowi. Liczę też, że wrócą na trybuny kibice,  ci wspierający zespół.Meblorz zrobił kolejny krok w stronę A-klasy i do awansu brakuje im już naprawdę niewiele. Problemem mogą być kontuzje, które nie oszczędzały w niedzielę swarzędzan. Kolejny mecz Wełnianka zagra z inną drużyną z gminy Swarzędz, również walczącym o awans Antaresem Zalasewo. Meblorz natomiast wybierze się do Owińsk, by tam zmierzyć się z Błękitnymi.

Wełnianka Kiszkowo - Meblorz Swarzędz 1:6 (0:3)

Sebastian Żelazny 79 - Bartosz Wrębiak 3, Patryk Kucharski 8, 82 (k.), Damian Tonak 44, Kacper Sobota 76 (k.), Łukasz Maćkowiak 90 (k.)