Grupa: Południowa

Data: sobota, 05 maj 2018 16:00

Lokalizacja: Kościan

Niepokonana wiosną Obra Kościan podejmowała w sobotnie popołudnie Odolanovię Odolanów.

Obra w tym meczu byłem zdecydowanym faworytem i nie zawiodła. Już po 18 minutach prowadziła 2:0 po bramkach Krzysztofa Chwaliszewskiego i Tomasza Marcinkowskiego. Potem długo nie padała żadna bramka, ale Obra kontrolowała ten mecz. Nerwowo trochę zrobiło się w 82 minucie gdy bramke kontaktową zdobył Daniel Bąk. Obra jednak dobiła rywala parę minut później po golu Jakuba Płotkowiaka.

Obra w tabeli jest druga, ale na dogonienie Victorii Września nie ma już co liczyć. Strata 12 punktów i tylko cztery mecze do rozegrania ograniczają jednak te szanse do dosłownie absolutnie minimalnych, bo nie wydaje się aby Victoria mogła teraz przegrać nagle wszystkie cztery spotkania. Obra więc walczyć będzie o utrzymanie miejsca drugiego i budowie silnej ekipy na nowy sezon w zreformowanej IV lidze. Odolanovia musi już myśleć o nowym sezonie w Lidze Międzyokręgowej.

Obra Kościan - Odolanovia Odolanów 3:1 (2:0)

Krzysztof Chwaliszewski 13, Tomasz Marcinkowski 18, Jakub Płotkowiak 87 - Daniel Bąk 82