Ilość widzów: ok. 150

Data: wtorek, 01 maj 2018 16:00

Lokalizacja: Gruszczyn

Zmierzający pewnym krokiem do A-klasy Meblorz Swarzędz podejmował 1 maja na własnym boisku zespół LKS Lipa.

Do kadry gospodarzy wróciło kilku zawodników, którzy nie mogli wystąpić parę dni wcześniej w meczu z Kicinem. Goście natomiast pojawili się w bardzo okrojonym składzie, w zaledwie 12 osób. Pogoda dopisała, co przyciągnęło sporą grupę kibiców. Za faworytów trzeba było uznać Meblorza: grali u siebie, są w dobrej formie, są zmotywowani widmem upragnionego awansu i mają szeroką kadrę, dzięki czemu nawet w majówkę ławka rezerwowych była pełna. Kto pamięta jednak mecz jesienny, ten wie, że Lipy nie można lekceważyć. Do przerwy to LKS prowadził 2-0, a swarzędzanie dzięki perfekcyjnej drugiej połowie zdołali wywieźć z tego trudnego terenu trzy punkty.

Mecz od początku zdominowali gospodarze. Próbowali skrzydłami i środkiem, okazji było kilka, ale na bramkę musieliśmy czekać do 18 minuty. Wtedy to podanie Marka Małeckiego wykorzystał Damian Tonak i otworzył wynik spotkania. To był najlepszy okres gry Meblorza. W 20 minucie dzięki temu samemu duetowi gospodarze prowadzili 2-0. Tym razem jednak zawodnicy zamienili się rolami. Po kolejnych dwóch minutach swarzędzanie prowadzili już trzema bramkami. Autorem bramki - Damian Tonak. Pierwsza połowa to absolutna dominacja gospodarzy. LKS kilkakrotnie pojawił się pod bramką Krzysztofa Nowaka, ale nie udało się tego wykorzystać. Meblorz miał jeszcze okazję z rzutu karnego, ale obrońca ze Swarzędza nie pokonał bramkarza przyjezdnych. Do przerwy po jednostronnym widowisku 3-0.

W drugiej połowie gospodarze widocznie zwolnili tempo. LKS zaczął dochodzić do głosu i mecz tak naprawdę nam się wyrównał. Meblorz stworzył sobie kilka okazji, ale nie udało się podwyższyć prowadzenia. Lipa dążyła do zmniejszenia straty i można było z uznaniem patrzeć na ich waleczność. Ta opłaciła się w 70 minucie, kiedy to po błędzie obrony sytuację sam na sam wykorzystał Bartosz Stefaniak. Dalsza część meczu minęła w spokoju i mimo, że obie drużyny miały jeszcze szansę na zmianę wyniku ten pozostał bez zmian.

Meblorz zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę i drugą część meczu mógł spokojnie kontrolować. LKS pomimo okrojonej kadry pokazał charakter i wolę walki. Ostatecznie to gospodarze mogli po meczu dopisać sobie trzy punkty. Swarzędzanie przekroczyli 40 punktów i nadal utrzymują bezpieczną przewagę nad drugą Rożnovią Rożnowo. Lipa pozostała na 8 miejscu z 27 punktami.

Meblorz Swarzędz - LKS Lipa 3:1 (3:0)