Grupa: Poznań III

Ilość widzów: 8

Data: wtorek, 01 maj 2018 11:00

Lokalizacja: Plewiska

Jak to bywa w peryferyjnym zwyczaju majówkę spędzamy na lokalnych boiskach. Tym razem nie mogło być inaczej i wybrałem się do pobliskich Plewisk na spotkanie pomiędzy notującymi całkiem niezłą serię miejscowymi Orłami, a walczącą o awans Zawiszą Dolsk. Na papierze faworytem byli goście, ale jak wiadomo papier przyjmie wszystko, a dopóki piłka w grze wszystko może się zdarzyć.

Po dość ostrożnym początku meczu w wykonaniu obu ekip do głosu zaczęli dochodzić gracze z Dolska, którzy regularnie gościli pod bramką Orłów. Jednak wykończenie tych podbramkowych sytuacji pozostawiało wiele do życzenia w związku z czym wynik nie ulegał zmianie. Gospodarze szukali swoich okazji w kontratakach, w których głównie liczyli na szybkość swojego napastnika - Sławomira Dopierały. To właśnie po jego indywidualnej akcji i minięciu czterech defensorów miejscowi mieli najdogodniejsza sytuację w pierwszej połowie. Na przeszkodzie stanął jednak Mateusz Dziubałka, który świetną interwencją uratował swoich kolegów przed utratą gola, ale nie był to jeszcze koniec tej akcji. Do bezpańskiej piłki dobiegł Adrian Gawroński, niestety jego strzał nie znalazł drogi do pustej bramki Zawiszy. Tuż przed upływem regulaminowych 45 minut swoją okazję mieli jeszcze goście, zawiodła jednak w tej sytuacji skuteczność i pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym rezultatem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Dolska, którzy jak najszybciej chcieli zdobyć bramkę. Mogli tego dokonać za sprawą strzałów Huberta Kubiaka i Dawida Koralewskiego, ale albo interweniował Jacek Zimny, albo piłka lądowała na bocznej siatce. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane okazje się mszczą, podobnie było i w tym meczu. Bo serii zmarnowanych okazji przez graczy Zawiszy z kontrą wychodzi drużyna Orłów, strzał Adriana Gawrońskiego niefortunnie odbija obrońca gości i dość niespodziewanie to miejscowi wychodzą na prowadzenie. Szkoleniowiec drużyny z Dolska - Adrian Gościniak dokonał roszad w składzie licząc, że zmiennicy odwrócą losy spotkania. Trzeba przyznać, że miał nosa. Po długim zagraniu od bramkarza Zawiszy defensywie gospodarzy urywa się wprowadzony chwilkę wcześniej Biser Hristov i nie myli się w sytuacji sam na sam z Jackiem Zimnym doprowadzając do wyrównania. Od tego momentu przyjezdni ruszyli szturmem na bramkę Orłów, swoją okazję zmarnował Michał Zieliński, ale już po chwili wyręczył go kolega - Dawid Koralewski, który zaliczył trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego przy sporej pomocy obrońcy i golkipera z Plewisk. W końcówce meczu błąd w wyprowadzeniu piłki przez gospodarzy na gola strzałem zza pola karnego zamienił Mikołaj Kostuj ustalając wynik na 1:3.

Mecz wygrała zasłużenie ekipa Zawiszy, która po przeciętnej pierwszej połowie zagrała prawie idealną drugą popełniając zdecydowanie mniej błędów od rywala co przełożyło się na trzy trafienia. Spory udział przy tym zwycięstwie mieli na pewno zmiennicy, którzy byli tego dnia tym detalem, który zrobił różnicę. Drużyna Orłów mogła pokusić się o dowiezienie korzystnego rezultatu do końca, zabrakło jednak koncentracji.

Orły Plewiska : Zawisza Dolsk 1:3 (0:0)

F. Marcinkiewicz-Szukowski 69' sam - B. Hristov 73', D. Koralewski 86', M. Kostuj 89'

Orły Plewiska: J. Zimny, R. Dockal (J. Wawerka 79'), M. Angel, K. Danek, K. Perz, W. Trojanowski, M. Stachowiak (K. Zydlewicz 60'), M. Trojanowski (P. Szubert 82'), D. Kaczmarek, A. Gawroński, S. Dopierała (B. Grabus 65').

Zawisza Dolsk: M. Dziubałka, H. Kubiak, K. Wojciechowski (A. Hyżyk 60'), M. Zieliński, J. Erbert, Z. Kukowiecki (B. Hristov 68'), M. Czaplicki, M. Kostuj, D. Koralewski (P. Paul 89'), M. Karczyński, F. Marcinkiewicz-Szukowski.