Ilość widzów: 230

Data: wtorek, 01 maj 2018 17:00

Lokalizacja: Gniezno

W pierwszy dzień maja Mieszko Gniezno podejmował na własnym stadionie drużynę Pogoni Łobżenica.

Od środka zaczęli gospodarze, który potrzebowali zaledwie trzech minut, żeby wyjść na prowadzenie. Przed polem karnym strzelał Tomasz Bzdęga, piłka odbiła się od jednego z obrońców i kompletnie zaskoczyła golkipera gości. Kolejne minuty to próby ataków gospodarzy, ale bez efektu bramkowego. Blisko trafienia po kontrataku był w 9 minucie Michał Steinke, ale piłka przeszła obok bramki. W 13 minucie gracze Pogoni znów byli w opałach, ale uratował ich Dawid Ratajczyk, który złapał piłkę w zamieszaniu w polu karnym. Chwilę później bramkarz gości ponownie uratował swój zespół przed utratą bramki wybijając piłkę na rzut rożny. W 20 minucie bardzo ładną, kombinowaną akcję przeprowadzili Gnieźnianie, a piłkę w siatce pewnym strzałem umieścił Gracjan Goździk i było już 2:0. Wydawało się, że Mieszko rozgromi rywala, jednak w 25 minucie po samodzielnej akcji pięknym lobem Jan Burski pokonał Wiktora Beśkę i zrobiło się 2:1. Kolejne minuty, to próby ataków obu zespołów, którym brakowało wykończenia. W 30 minucie gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak piłka przeszła minimalnie obok bramki Łobżeniczan. Dwie minuty później na samodzielną akcję zdecydował się Wojciech Węgrzyn. Jego odważna akcja przyniosła bramkę, goście doprowadzili do remisu. W 38 minucie pierwszą żółtą kartkę za popchnięcie rywala zobaczył Taras Maksymiv z Mieszka. W 41 minucie Wiktor Beśka ładną obroną uratował Gnieźnian przed utratą trzeciej bramki. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Michał Steinke umieścił piłkę w siatce, jednak chwilę wcześniej arbiter Michalina Diakow odgwizdała spalonego.

Drugą część spotkania goście rozpoczęli strzałem ze środka boiska, jednak piłka nawet nie trafiła w światło bramki. W 58 minucie piłka znów wylądowała w bramce gości, ale gol nie został uznany, sędzia drugi raz odgwizdała pozycję spaloną. Kolejne minuty to głównie walka w środku pola z przewagą Gnieźnian, jednak żaden z piłkarzy nie potrafił znaleźć drogi do bramki rywala. W 72 minucie przyjezdni mogli objąć prowadzenie, ale jeden z piłkarzy fatalnie skiksował mając przed sobą pustą bramkę. W 77 minucie po rzucie Mieszkowcy wykonywali rzut z autu w okolicach pola karnego Pogoni. Najlepiej w tym wszystkim odnalazł się wprowadzony kilka minut wcześniej Adam Konieczny, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Ten sam piłkarz w 81 minucie obejrzał żółtą kartkę. W 89 minucie ponownie dał znać o sobie Adam Konieczny, który pięknym lobem pokonał Dawida Ratajczyka i ustalił wynik meczu na 4:2 dla Mieszka.

Po tym spotkaniu Mieszko Gniezno potrzebuje już tylko punktu, by przypieczętować zwycięstwo w IV lidze i skupić się na barażu o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Mieszko Gniezno - Pogoń Łobżenica 4:2 (2:2)

Tomasz Bzdęga 3, Gracjan Goździk 20, Adam Konieczny 77, 89 - Jan Burski 25, Wojciech Węgrzyn 32

Plusy meczu:
Zdecydowanie najciekawszy mecz rundy wiosennej w Gnieźnie.
Indywidualne akcje gości. Odwaga popłaciła i przyniosła bramki.
Adam Konieczny (Mieszko). Spędził na boisku kwadrans, ale zapracował na tytuł zawodnika meczu.
Sędziowanie. Trójka arbitrów z panią Michaliną Diakow na czele poprowadziła mecz na bardzo dobrym poziomie.
Gra fair play Pogoni Łobżenica. Goście nie otrzymali ani jednej żółtej kartki.

Minusy meczu:
Środek obrony gości, zwłaszcza w pierwszej połowie. Ta formacja mocno przyczyniła się do porażki.
Mimo wygranej, to nie jest ten zespół Mieszka, do którego przyzwyczailiśmy się w tym sezonie. Może mieć to wpływ na grę w barażach o III ligę.

Ciekawostki:
Do gry po dłuższej przerwie spowodowanej wypadkiem samochodowym wrócił Krzysztof Wolkiewicz (Mieszko).
Sędziowie korzystali ze słuchawek i mikrofonów. Na pewno miało to pozytywny wpływ na podejmowane decyzje i czas reakcji arbitrów w trakcie spotkania.