Grupa: Południowa

Data: sobota, 28 kwiecień 2018 16:00

Lokalizacja: Kościan

Niepokonana wiosną Obra Kościan podejmowała najgorszy zespół ligi, czyli PKS Racot.

Faworyt mógł być więc tylko jeden i ten faworyt nie zawiódł. W 18 minucie Obra objęła prowadzenie po strzale Filipa Tylczyńskiego. Przed przerwą Obra zdobyła jeszcze dwie bramki. Najpierw po uderzeniu z rzutu wolnego na 2:0 podwyższył Krzysztof Marchewka, a chwilę później trzeciego gola zdobył Tomasz Marcinkowski. Po przerwie po rzucie rożnym piłkę do bramki głową skierował Igor Rudawski. Na tym strzelanie się zakończyło i mecz skończył się wynikiem 4:0.

Obra nadal usiłuje gonić Victorię Września, ale strata 10 punktów na przestrzeni 6 meczów wydaje się nie odrobienia. Dla Obry ważniejsza wydaje się być walka o wygraną w Pucharze Polski na etapie wojewódzkim.

Obra Kościan – PKS Racot 4:0 (3:0)

Filip Tylczyński 18, Krzysztof Marchewka 40, Tomasz Marcinkowski 43, Igor Rudawski 48