Luboński KS - Wielkopolska Komorniki

Grupa: Poznań Wschód

Data: sobota, 28 kwiecień 2018 14:00

Lokalizacja: Luboń

Bardzo ważny mecz w walce o utrzymanie w Klasie Okręgowej odbył się w sobotę w Luboniu.

Luboński KS podejmował Wielkopolskę Komorniki i dla gospodarzy z Lubonia była to jedna z ostatnich szans na utrzymanie. Mecz odbył sie na boisku przy ul. Szkolnej. Wszystko dlatego, że obiekt na ul. Rzecznej, na ktorym na co dzień gra Luboński właśnie przechodzi remont.

Mecz lepiej rozpoczął Luboński bo w 17 minucie na prowadzenie po rzucie rożnym wyprowadził ich Michał Trenkler. Chwilę przed przerwą goście z Komornik wyrównali po ładnym strzale z rzutu wolnego Mateusza Wiśniewskiego. Gorąco zrobiło sie zaraz po bramce, gdy gracz z Komornik - Mateusz Skrzypczak chciał zabrać piłkę gospodarzom. Wtedy to mający piłkę w rękach Jacek Chromiński powalił gracza gości na glebę. Sędzia szybko wkroczył w akcję i obu zawodnikom dał po czerwonej kartce. Tak skończyła się pierwsza połowa.

Druga zaczęła się zdecydowanie lepiej dla Wielkopolski. W pierwszym kwadransie zdobyli oni dwie bramki. Do siatki Lubońskiego trafili ponownie Wiśniewski i Aleksander Deckert. W 58 minucie mieliśmy więc 1:3 i wydawalo się, że jest po meczu. W 67 minucie jednak pięknym strzałem popisał się Piotr Rachwał i zrobiło się 2:3. Gdy Łukasz Lekier siedem minut później zdobył gola na 3:3 wszystko jeszcze było możliwe. I właśnie w 90 minucie stało się coś co pół godziny temu wydawało się niemożliwe. Łukasz Lekier strzałem zza pola karnego zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy i to Luboński wygrał ten jakże ważny mecz. W międzyczasie jeszcze gracz Wielkopolski  Dominik Chełmiński zobaczył czerwoną kartkę i kończyli mecz w dziewiątkę.

Luboński wygrał więc 4:3 i sytuacja na dole tabeli stała się mocno zagmatwana. Luboński i Wielkopolska mają po 14 punktów, a Kłos Zaniemyśl 15. Zagrożona jest jeszcze Warta Śrem z 18 punktami, ale ich spadek raczej jest mało prawdopodobny. W tej grupie jeszcze będzie ciekawie.

Luboński KS - Wielkopolska Komorniki 4:3 (1:1)

Michał Trenkler 17, Piotr Rachwał 67, Łukasz Lekier 74, 90 - Mateusz Wiśniewski 45, 54, Aleksander Deckert 58