IV liga

Grupa: Północna

Data: sobota, 28 kwiecień 2018 11:00

Lokalizacja: Oborniki

Mecz Sparty Oborniki z Wełną Skoki miał dość spory ciężar gatunkowy. Dla obu ekip była to ostatnia szansa aby dołączyć do ekip walczących o utrzymanie w IV lidze.

I to Sparta zdecydowanie lepiej wytrzymała tą presję. Do przerwy było dość spokojnie bo tylko 1:0 po bramce Mikołaja Panowicza z rzutu karnego. W drugiej połowie jednak Sparta przycisnęła jeszcze mocniej. W ciągu trzech minut między 61 a 64 minutą główną rolę odegrał Hubert Ratajczak. Najpierw dograł dobrze do Łukasza Zengera, który uzdobył gola na 2:0, a chwilę później ładną podcinką podwyższył wynik. W końcówce meczu wynik na 4:0 ustalił Filip Trębacz.

Sparta wygrała więc spokojnie i ciągle jeszcze może mieć nadzieje na utrzymanie w IV lidze. Wełna już tej nadziei nie ma bo 10 punktów straty i tylko 6 meczów do końca nie pozwala im na poważnie myśleć o tym.