Puchar Polski - okręg Poznań - finał

Ilość widzów: ok. 650 (30 ze Środy Wielkopolskiej)

Data: środa, 25 kwiecień 2018 17:30

Lokalizacja: Gniezno

W wielkim finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego Mieszko Gniezno mierzył się z Polonią Środa Wielkopolska.

Chociaż Mieszko rozpoczął mecz, to goście mieli pierwszą okazję już w pierwszej minucie. Z rzutu wolnego strzelał Buczma, ale piłka trafiła wprost w bramkarza. Kolejne kilka minut, to sporo walki w środku pola z lekką przewagą przyjezdnych. Dopiero w 10 minucie Mieszkowcy dwukrotnie próbowali zagrozić bramce gości, ale bez skutku. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać odważniej, ale nie potrafili umieścić piłki w siatce. Poloniści odpowiedzieli strzałem w 20 minucie, jednak piłka po rykoszecie przeszła obok bramki. W 23 minucie żółtą kartką ukarany został Krystian Pawlak z Polonii, a dwie minuty później identyczną karę dostał Adrian Bartkowiak z Mieszka. Od tego momentu obie ekipy grały nieco ostrożniej. W 32 minucie kapitalną okazję mieli Gnieźnianie, ale strzał Damiana Pawlaka złapał niemal na linii bramkowej Karol Szymański. Trzy minuty później bardzo ładny strzał Gracjana Goździka ponownie złapał bramkarz gości. W 37 minucie Mieszkowcy obejrzeli drugą żółtą kartkę za sprawą Marcina Trojanowskiego. Minutę później padła pierwsza bramka w tym meczu, do siatki głową trafił Krzysztof Bartoszak po dośrodkowaniu Jurgi i Polonia prowadziła 1:0. Po tym golu Mieszkowcy rzucili się do ataku, ale nie potrafili umieścić piłkę w bramce.

Drugą połowę mocno zaczęli goście, ale kolejno Molewski, Bartoszak i Buczma nie potrafili pokonać Wiktora Beśki. Od tego momentu można było odnieść wrażenie, że piłkarze Mieszka przegrali ten mecz w głowach. Było to widać po zachowaniu gospodarzy. Podważanie decyzji arbitra, bicie pięścią w murawę, czy bezsensowne dyskusje z sędzią głównym. Właśnie za taką pyskówkę żółty kartonik obejrzał w 55 minucie kapitan gospodarzy Michał Steinke.W 63 minucie groźne uderzenie Marcina Trojanowskiego nad poprzeczką przeniósł Szymański, który tego dnia grał kapitalny mecz. Dwie minuty później arbiter Piotr Idzik pokazał kolejny żółty kartonik. Ukarany został Mateusz Roszak z Polonii. W 68 minucie gospodarze mieli najlepszą okazję w tym meczu, ale uderzenie Tomasza Bzdęgi odbiło się od słupka. Jak to w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje się mszczą W 70 minucie Krystian Pawlak pokonał golkipera gospodarzy i zrobilo się 0:2. Bramka ta kompletnie załamała Mieszkowców, którzy pogubili się w tym meczu. Polonia zdominowała mecz i kontrolowała sytuację na murawie. W 80 minucie żółtą kartkę zobaczył Bartoszak i była to ostatnia warta odnotowania sytuacja w tym meczu.

Goście zasłużenie wygrali spotkanie i w następnej rundzie zmierzą się z Sokołem Kleczew, który w swoim finale pokonał Górnik Konin 1:0. Po meczu sędziowie otrzymali pamiątkowe statuetki, piłkarze gospodarzy medale, a goście oczywiście obronione trofeum.

pierwsza połowa:

druga połowa:

Warto odnotować fakt, że po ceremonii bardzo nieładnie zachowali się piłkarze Mieszka względem grupki swoich kibiców, którzy zostali do samego końca. Żaden z graczy nie przyszedł podziękować za obecność na trybunach, jak to zwykle bywa po meczach. Cóż, trzeba dojrzeć do tego, że czasem trzeba przyjąć porażkę na klatę.

Jeśli mnie pamięć nie myli, była to pierwsza porażka Mieszka w meczu o stawkę od 19 kwietnia 2017 roku. Co ciekawe, wtedy Gnieźnianie przegrali z dzisiejszym rywalem i także było to w meczu Pucharu Polski.

Mieszko Gniezno - Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:1)